Forum

FORUM EDUKACYJNO – SPORTOWE

Pierwsze wydarzenie w Krakowie, które chce zaprezentować jak największą ofertę klubów sportowych funkcjonujących w Krakowie i pokazać młodym ludziom gdzie mogą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Udział w Forum Edukacyjno – Sportowym ma na celu promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu wolnego przez rodziny, dzieci i młodzież oraz wspierania rozwoju młodych talentów w ramach działań promujących trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania czasu wolnego motywując  do większej aktywności w życiu i sporcie.

Data wydarzenia: 19 grudnia 2023 roku ( wtorek ) w godzinach 9:00 – 17:00
Miejsce:  Hala 100-lecia Cracovii Centrum Sportu Niepełnosprawnych ul. Focha 40 w Krakowie.

Forum skierowane jest do trzech grup społecznych:

1. Kluby i Sekcje Sportowe prowadzące zajęcia i treningi sportowe dla dzieci i młodzieży w Krakowie;
2. Uczniowie Krakowskich Szkół, dzieci i młodzież oraz ich rodzice  w tym także osoby z niepełnosprawnościami w wieku 7 – 18 lat.
3. Dyrektorzy i nauczyciele Szkół i Placówek Oświatowych.

2 PANELE

       I Panel prezentacja klubów sportowych                          II  Panel edukacyjno – dyskusyjny

W wydarzeniu uczestniczyć będę niesamowite osoby, które osiągnęły sukces na zawodach rangi Międzynarodowej ale także przekazują wartości motywacyjne.

1. Szymon Sowiński – Mistrz Olimpijski w strzelectwie
2. Paweł Janusz – 4 krotny Mistrz Świata w Karate Tradycyjnym,
3. Zbigniew Miązek – Mistrz Olimpijski z Barcelony w kajakarstwie górskim.
4. Joanna Szczerbaty – psycholog, terapeuta uzależnień, diagnosta i specjalista FAS,

Zgłoszenia Klubów do udziału w forum odbywają się przez formularz ZAPISÓW – ty kliknij
Kluby zgłaszają swoją chęć udziału w Forum do dnia 15 grudnia 2023r godzina 12:00

I Panel – Państwa Klub Sportowy lub sekcja będzie mogła:

–  zaprezentować na scenie ofertę Klubu w czasie do 5 min;
–  zaprezentować swoich zawodników i ich umiejętności w formie krótkiego pokazu – do 2 min;
–  wziąć udział w panelu dyskusyjnym;
–  wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych;
–  przedstawić swoją ofertę promocyjno – sportową na stoisku reklamowym (do dyspozycji stoły i krzesła).
Szczegółowa informacja oraz scenariusz wydarzenia i miejsce lokalizacji stoiska promocyjnego klubu zostanie przesłany mailowo w momencie zarejestrowania się Klubu na Forum Edukacyjno – Sportowe
w dniu 15.12.2023r.

II Panel –  Szkoły biorące udział w Forum

Zgłoszenia Szkół do udziału w forum odbywają się przez formularz ZAPISÓW – ty kliknij
Kluby zgłaszają swoją chęć udziału w Forum do dnia 15 grudnia 2023r godzina 12:00

Po zakończeniu wydarzenia sporządzony zostanie raport podsumowujący ilość uczestników i skalę zainteresowania  udziałem w Forum Edukacyjno – Sportowym współorganizowanym przez Urząd Miasta Krakowa a następnie przedstawiony Prezydentowi Miasta Krakowa.

Udział w Forum jest bezpłatny
Liczba miejsc jest ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń !!!

O to sylwetki osób którzy będą gośćmi na Forum Edukacyjno Sportowym które już we wtorek 19 grudnia 2023r. Będą prezentacje klubów ale także rozmowy o wychowaniu fizycznym, zdrowym stylu życia, sporcie i zagrożeniach płynących z nie uprawiania sportu przez dzieci i młodzież we współczesnym świecie. O tym wszystkim rozmawiać będziemy z:
5 Dan Paweł Janusz – Mistrz Świata w Karate , Prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego oraz założyciel Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice – Kraków.Trener Kadry Narodowej, charyzmatyczny, pełen pasji i profesjonalizmu lider, dyplomowany instruktor karate tradycyjnego, egzaminator i sędzia a także organizator Mistrzostw Świata w Karate w Krakowie. Promuje sportu u dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami;
Pan Szymon Sowiński – paraolimpijczyk w strzelaniu, laureat nagrody dla Sportowca bez Barier 2022r, Sportowiec Roku 2022 w Plebiscycie Guttmanny 2022, Największe sukcesy: 2 miejsce i srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, Japonia 2021; złoty i srebrny medal MŚ w Al Ain (ZEA) 2022; 2 złote i srebrny medal ME w Hamar (Norwegia) 2022
Pani Joanna Szczerbaty – psycholog i pedagog z ogromnym doświadczeniem w zakresie sportu edukacji, profilaktyki, zagrożeń. Wiedza w zakresie zachowań i procesów psychologicznych u sportowców, funkcjonowanie ludzkiej pamięci i uczenia się, procesów myślowych czy radzenia sobie ze stresem i wiele innych przydatnych każdemu sportowcowi.

 

SCENARIUSZ Forum  

Schemat dla klubów

Tłumaczenie »