Filmy

Forum Edukacyjno- Sportowe

Swoją działalność zaprezentowały Krakowskie Kluby Sportowe, przedstawiając oferty szkoleniowe oraz przeprowadzając pokazy sprawności i umiejętności sportowych. Dodatkowo odbył się także panel dyskusyjny „Sportowa Pasja”, w którym uczestniczyli znani krakowscy trenerzy i sportowcy, a także goście: Zbigniew Miązek, Paweł Janusz, Szymon Sowiński, Natalia Pacierpnik oraz Joanna Szczerbaty. W trakcie panelu zostały poruszone tematy o: wychowaniu fizycznym, zdrowym stylu życia, sporcie, zagrożeniach płynących z braku aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży we współczesnym świecie.

Konferencja

Wydarzenie adresowane jest i było do dyrektorów szkół i nauczycieli wychowania fizycznego oraz prezesów i trenerów klubów sportowych. W Konferencji wezmą udział m.in.: Sędzia Anna Maria Wesołowska Mistrz Świata w Karate Paweł Janusz, Generał Mieczysław Bieniek, Nadkomisarz Wojciech Chechelski z Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie, profesjonalny niepełnosprawny kierowca rajdowy Bartosz Ostałowski.
Konferencja poświęcona będzie działaniom edukacyjnym realizowanym poprzez sport oraz wyzwaniom, jakie stawia wychowanie młodzieży. Problemy współczesnych dzieci oraz nastolatków niosą bowiem ogromne zagrożenie dla ich zdrowia psychicznego i życia. Odpowiednie wspieranie młodych ludzi jest dużym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, trenerów jak i rodziców. Ogromne znaczenie ma także infrastruktura sportowa, która jest i musi być nieodzownym elementem wychowania fizycznego poprzez uprawianie sportu zawodowego czy amatorskiego. Wydarzenie to tworzy okazję do wskazania zarówno sposobów na przeciwdziałanie uzależnieniom, zapobieganie hejtowi i przemocy oraz zwiększenia świadomości promowania trzeźwego i bezpiecznego sposobu spędzania czasu wolnego.
Zapraszamy do zobaczenia relacji z Konferencji
Zadanie Publiczne finansowane ze środków Miasta Krakowa w ramach projektu „Działanie związane z profilaktyką społeczną poprzez wspieranie aktywności sportowej dzieci i młodzieży oraz wzrostu jej długofalowej efektywności z wykorzystaniem infrastruktury sportowej na rzecz budowy kapitału społecznego w Gminie Miejskiej Kraków”

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Relacja Telewizji Kraków z wydarzenia jakie organizowaliśmy Mikołajkowy Turniej w Karate dla dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami w ramach obchodów Międzynarodowego dnia Osób Niepełnosprawnych przeprowadzona we współpracy z Akademia Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice i Polska Unia Karate Tradycyjnego. Ponad pół tysiąca uczestników wydarzenia  stanęło nie tylko do rywalizacji w karate, lecz również miało możliwość poznać inne dyscypliny sportu takie jak m.in. szermierka, boks czy tenis tenis stołowy. Wydarzenie uświetnił Szymon Sowiński Wicemistrz Olimpijski w strzelaniu czy autorka książek dla dzieci Weronika Szelęgiewicz. . Po skończonych zawodach każde dziecko otrzymało upominek od świętego Mikołaja oraz medal. Inicjatorem przedsięwzięcia od wielu lat jest sensei Paweł Janusz.

Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem 2023

Spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem odbyło się 1 grudnia 2023r w piątek o godzinie 18:00 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Hali 100-lecia Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie. Paczki Świąteczne trafiły do cudownych dzieciaków, które codziennie mierzą się ze swoją niepełnosprawnością, swoimi ograniczeniami i często toczą swoją małą-wielką o akceptację ze strony rówieśników. Główną atrakcją było przedstawienie teatralne w wykonaniu Krakowskich artystów Teatru Kultureska, którzy przenieśli dzieci w klimat Świat Bożego Narodzenia poprzez przedstawienie musicalowe pt: „Kopyta w górę””. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

AED - film instruktażowy

W związku realizacją zadania publicznego V Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego pn.: „#4 minuty – podłącz i ratuj! Sieć ogólnodostępnych AED na terenie powiatu krakowskiego”. W ramach tego projektu 14 placówek otrzymało sprzęt medyczny w postaci zewnętrznych urządzeń AED (defibrylatorów). Ich celem jest służyć społeczeństwu i pokazać, że każdy z nas może pomóc innej osobie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia i udzielenia pierwszej pomocy wykorzystując ogólnodostępny defibrylator AED. Oto instytucje, które otrzymały urządzenia AED oraz inny sprzęt medyczny: Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Czernichowie ; Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Rybnej; Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach; Dom Ludowy w Przegini; Ochotnicza Straż Pożarna w Kryspinowie; Ochotnicza Straż Pożarna w Liszkach; Ochotnicza Straż Pożarna w Krzęcinie; Ochotnicza Straż Pożarna w Rzozowie; Urząd Gminy – Rynek w Słomnikach; Ochotnicza Straż Pożarna w Białym Kościele; Urząd Gminy Wielka Wieś w Szycach; Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach; Ochotnicza Straż Pożarna w Bosutowie; Biblioteka Publiczna w Zielonkach.

Bartosz Ostałowski

W sobotę 13 maja 2023 roku od odbyło się Spotkanie Motywacyjne z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami z Bartoszem Ostałowskim w ramach XXIV Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami Kocham Kraków z Wzajemnością na terenie Toru wyścigowego MOTO PARK KRAKÓW.
Bartek Ostałowski – to jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi… stopą. Posiada międzynarodową licencję wyścigową FIA i z sukcesami rywalizuje na równych zasadach ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz ligach europejskich. W sezonie 2019 stanął na trzecim stopniu podium klasyfikacji generalnej DMP i tym samym wywalczył tytuł II wicemistrza Polski w drifcie. Jego determinację i talent doceniają ludzie na całym świecie.
Bartosz udowadnia, że niemożliwe nie istnieje i inspiruje innych do pokonywania własnych barier.

Relacja TV Kraków

Relacja Telewizji Kraków z wydarzenia. Kolejna edycja Mikołajkowego Turnieju Karate w ramach obchodów Międzynarodowego dnia Osób Niepełnosprawnych przeprowadzona we współpracy z Akademia Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice i Polska Unia Karate Tradycyjnego. Ponad pół tysiąca uczestników wydarzenia którego hasłem przewodnim było „każdy inny lecz wszyscy równi” stanęło nie tylko do rywalizacji w karate, lecz również miało możliwość poznać inne dyscypliny sportu takie jak m.in. szermierka, boks i tenis stołowy. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu „Latające Talerze”. Po skończonych zawodach każde dziecko otrzymało upominek od świętego Mikołaja oraz medal. Inicjatorem przedsięwzięcia od wielu lat jest sensei Paweł Janusz.

Święty Mikołaj w Krakowie

Spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem 2 grudnia 2022r w piątek o godzinie 17:30 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Hali 100-lecia Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie. Paczki Świąteczne trafiły do cudownych dzieciaków, które codziennie mierzą się ze swoją niepełnosprawnością, swoimi ograniczeniami i często toczą swoją małą-wielką o akceptację ze strony rówieśników. Bo każdy z nas jest inny, lecz każdy równy ?. Główną atrakcją było przedstawienie teatralne w wykonaniu Krakowskich artystów pt.: ” W poszukiwaniu Świętego Mikołaja”. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Spotkanie z Adamem Małyszem

Wycieczka do Wisły i spotkanie z Adamem Małyszem „Rozwijamy zainteresowania Razem skaczemy – Dalej” –  pod takich hasłem odbyła się wycieczka dzieci z niepełnosprawnościami do Wisły na skocznie narciarską i spotkanie z Adamem Małyszem, w ramach projektu działania wspierające rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem lub dorosłym dzieckiem niepełnosprawnym w wieku ( 9 – 50 lat). Udział w wydarzeniu dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami był bezpłatny. Zadanie skierowane było do mieszkańców Krakowa oraz współfinasowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

V Budżet Obywatelski - AED

W ramach V Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Cieszymy, że w tak ważnym temacie jakim jest „Sprzęt Medyczny – Bezpieczna Małopolska”. Projekt zakładał zwiększenie dostępności pomocy przedmedycznej poprzez rozbudowę Programu PAD ( ang. Public Access Defibrillation – Publiczny Dostęp do Defibrylacji). Realizacja projektu miała na celu zwiększenie skuteczności działań ratowniczych przez bezpośrednich świadków zdarzenia, wsparcie państwowego systemu Ratownictwa Medycznego oraz zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców oraz turystów. Użycie defibrylatora AED oraz odpowiednia Resuscytacja Krążeniowo – Oddechowa zwiększają szanse na przeżycie osoby z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia z 2% do nawet 75%. W całej Europie dochodzi do blisko 700 tysięcy nagłych zatrzymań akcji serca, z czego kilkadziesiąt ma miejsce w Polsce. W dzisiejszych czasach sprzęt medyczny oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy BLS z wykorzystaniem urządzenia AED są bardzo ważne. W ramach projektu zainstalowaliśmy 9 urządzeń – defibrylatory AED oraz przeszkoliliśmy ponad 400 osób na terenie województwa Małopolskiego. Myślenicka Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z psami w Myślenicach; Zespół Szkół im. Ks. Józefa Tischnera w Dobczycach; Ochotnicza Straż Pożarna w Stojowicach; Urząd Gminy w Wiśniowej; Ochotnicza Straż Pożarna w Lipniku; Ochotnicza Straż Pożarna w Zakliczynie; Ochotnicza Straż Pożarna w Łyczance; Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie; Ochotnicza Straż Pożarna w Polance; Ochotnicza Straż Pożarna w Bysinie;

Festiwal Karate-DO

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami odbył się dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu Polska Unia Karate Tradycyjnego i Akademia Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice. Setki osób przybyłych na Mikołajkowy Turniej Karate, setki uśmiechów, ogrom koncentracji i zaangażowania i jedno hasło przewodnie – wszyscy jesteśmy różni, lecz wszyscy równi.

Święty Mikołaj

W tym roku Święty Mikołaj nie czekał do pierwszego śniegu i odwiedził niepełnosprawne dzieci już 3 grudnia 2021r . podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Hali 100-lecia Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie. 50 świątecznych paczek przygotowanych przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Miasta Krakowa trafiło do cudownych dzieciaków, które codziennie mierzą się ze soją niepełnosprawnością, swoimi ograniczeniami i często toczą swoją małą-wielką walkę o akceptację ze strony rówieśników. Tego dnia spotkali się w gronie rodzin, które podzielają ich historię, wśród rówieśników, którzy mają również pod górkę, ale Święty Mikołaj pamiętał o nich w sposób szczególny i odwiedził ich wcześniej… mając nadzieję, że przyjdzie w tym roku jeszcze nie jeden raz dając im choć trochę radości. Podwójne szczęście przyniosły też upominki od firmy SŁOWIANKA, które ucieszyły zwłaszcza żeńską część dzieciaków. To kolejny rok, gdzie Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu organizuje Mikołajki dla dzieci, gdzie Święty Mikołaj i Śnieżynka znają większość dzieciaków po imieniu, gdzie widać radość na twarzach dzieci, gdy wiemy co lubią i jakie są ich talenty oraz mocne strony, gdy każde z dzieciaków usłyszy miłe słowo o sobie… to taki trzeci prezent wyjątkowego dnia dla wyjątkowych osób. Bo każdy z nas jest inny, lecz każdy równy ?

Mistrzostwa Świata

Przedstawiciel Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT W postaci Arkadiusza Nowaka i Magdaleny Tusień-Kuzki brali udział w Międzynarodowych zawodach w Gior na Węgrzech reprezentując Polskę. Wydarzenie organizowane przez Amerykańska Federację 2021 Military World Rowing & Kayaking Federation Championships cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przy współpracy z II Oddziałem Polskiego Związku Spadochroniarzy oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji „KOLNA” reprezentowaliśmy Miasto Kraków. To był zaszczyt i przyjemność choć nie było lekko. Następne zawody w 2022 roku być może w Krakowie.

życie lubi prędkość

Piosenka o życiu. Napisana i widziana oczyma dzieci w tym dzieci z niepełnosprawnościami. Zebrał wszystko w jedną całość i napisał muzykę Robert Kasprzycki. To były super warsztaty wokalne z Krakowskim artystą i niesamowite wyzwanie do stworzenia nie tylko teledysku ale pokazania dzieciom świata muzyki, sztuki i ciężkiej pracy przy tworzeniu jednego utworu muzycznego.

Warsztaty wokalne

Bezpłatne warsztaty wokalne śpiewamy z Robertem Kasprzyckim – teledysk. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w wieku 10 – 18 lat. Każde dziecko uczestniczące w projekcie będzie tworzyć wspólnie z artystą tekst piosenki oraz muzykę gdzie na koniec powstanie teledysk. Każdy otrzyma pamiątkową koszulkę ze zdjęciem oraz autograf z płytą CD. Wszystko dzięki współfinansowaniu projektu przez Gminę Miejską Kraków. Szczegóły na stronie www.prolandsport.pl

Wojowniczka Aneta Zatwarnicka

Niesamowite spotkanie z kobietą – wojowniczką Anetą Zatwarnicką, która wygrała z chorobą i nigdy się nie poddaje. Projekt „Bez rąk i nóg – spotkanie z Anetą Zatwardnicką” Niezwykła chęć życia, optymizm, wiara i przesłanie do uczestników spotkania: „Ograniczenia?, bariery? powstają tylko w głowie! Nigdy nie wolno się poddawać i mówić, że się czegoś nie potrafi nawet nie nie podejmując próby. Cieszmy się każdym dniem, który jest nam dany – to słowa Anety Zatwardnickiej, która codziennie zmaga się ze swoją niepełnosprawnością będąc sama. To wydarzenie w ramach XXII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych ” Kocham Kraków z Wzajemnością”. Na scenie odpowiadała na pytania dzieci dotyczące trudności jakie napotykają ją w życiu codziennym będąc osobą niepełnosprawną, swojej pasji do karate oraz innych dyscyplin sportu, ulubionych potraw, kolorów a także rzeczy, które dają jej siłę i energię do życia. Spotkanie zakończyło się treningiem karate, w którym wzięli udział młodzi karatecy z Akademii Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice pod okiem pięciokrotnego Mistrza Świata Karate Senseia Pawła Janusza. Projekt realizowany przez Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT we współpracy z Polską Unią Karate Tradycyjnego został finansowany z przez Gminę Miejską Kraków.

AED w OSP

Życie jest po to, aby dawać z siebie jak najwięcej innym ludziom, Projekt „Ogólnodostępne AED na remizach w powiecie krakowskim”, którego celem było zwiększenie dostępności pomocy przedmedycznej poprzez budowę sieci automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w przestrzeni publicznej oraz zwiększenie wiedzy mieszkańców Województwa Małopolskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy i obsługi AED.
18 remiz strażackich w powiecie krakowskim otrzymało właśnie wysokiej klasy defibrylatory AED w podgrzewanych kapsułach typu ROTAID i alarmem. Projekt zrealizowany ze środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach IV budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

FERIE ZIMOWE

Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT we współpracy z Gminą Miejską Kraków oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących Sportowych Nr 2 w Krakowie zorganizowały Półkolonie integracyjno – sportowe, których celem było wspieranie aktywności integracyjnej dzieci poprzez sport, ruch, edukację i jednocześnie odciążenie rodziców dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Forma wypoczynku przewidziana była wyłącznie dla dzieci I-IV szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych, które mają możliwość przebywać (bez udziału rodzica/opiekuna prawnego/faktycznego) pod opieką zapewnioną przez Organizatorów i brać udział w zajęciach. W półkoloniach uczestniczyło łącznie 96 osób w dwóch turnusach z czego część to dzieci to z niepełnospawnościami. Każdego dnia były prowadzone zajęcia o charakterze sportowym pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i trenerskiej.

PÓŁKOLONIE Z KARATE

TAURON Arena Kraków. To był pilotażowy projekt półkolonii integracyjnych dla dzieci z elementami karate w którym uczestniczył 150 dzieci, który był współfinansowany przez gminę Miejską Kraków – Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia. W trakcie półkolonii odbywały profesjonalne zajęcia z pierwszej pomocy, treningi z karate, zwiedzanie Areny oraz gry i zabawy edukacyjne oraz wycieczka.

MIKOŁAJ W KRAKOWIE

Warto jest mieć marzenia i wierzyć… bo wiara jest jak święty Mi­kołaj zawsze przy­nosi nam piękne prezenty…
To także okres wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie poprzedza wizyta Świętego Mikołaja. W tym roku nie mogło być inaczej. Mimo trwającej pandemii nasza Fundacja we współpracy z wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa przygotowała magiczne spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem, które odbyło się w Tauron Arena Kraków. Ogromne emocje, które towarzyszyły dzieciom i ich rodzicom. Spotkanie odbyło się w bajkowej aranżacji, pełnej magii i świątecznej muzyki.

Półkolone dla Dzieci

Wszystko dzięki Miastu Kraków, które współfinansuje ten projekt. Półkolonie Integracyjne dla dzieci z elementami karate w wieku 7 – 15 lat. To projekt pilotażowy, który ma pokazać jakie wartości niesie za sobą uprawianie sportu w tym przypadku KARATE Tradycyjnego, dla którego najważniejsze wartości to szacunek, kultura, pomoc innym, dyscyplina, edukacja, sport i zdrowie.

Karate dla Dzieci

Integracja to klucz do właściwego i zdrowego wychowania naszych dzieci poprzez karate. Karate stanowi idealny środek nie tylko współzawodnictwa ale przede wszystkim jest środkiem realizacji takich form jak edukacja, kultura czy pierwsza pomoc.

Nocne Bieganie

To niesamowite Nocne Bieganie i Nordic Walking nad pięknymi zalewami świętokrzyskimi w Wąchocku i Wilkowie. Super atmosfera i niesamowite medale w tym roku z kryształami Swarovskiego. Zapisy na www.timekkeepr.pl

Karate dla Dzieci

Integracja to klucz do właściwego i zdrowego wychowania naszych dzieci poprzez karate. Karate stanowi idealny środek nie tylko współzawodnictwa ale przede wszystkim jest środkiem realizacji takich form jak edukacja, kultura czy pierwsza pomoc.

Relacja Echa Dnia

Echo Dnia współpracuje z naszą Fundacją już od 2 lat. Znaczenie Sportu we współczesnym świecie jest bardzo ważne nie tylko dla dzieci i młodzieży ale także osób dorosłych i niepełnosprawnych.

Wąchock

Wąchock to miasto z ogromną tradycją i ludźmi, którzy kochają nie tylko sport ale ważne są dla nich edukacja i kultura. To Gmina która współpracuje w zakresie promocji i organizacji wydarzeń sportowych w sposób profesjonalny i z ogromnym zaangażowaniem.

Mostki

Niewielka miejscowość Mostki w Gminie Suchedniów w której odbywał się start Nocnego Maratonu Wokół Świętokrzyskich Zalewów Wodnych. Piękny Zalew i nocne oświetlenie tworzyło niepowtarzalny klimat podczas wydarzenia.

Wilków

Wilków w gminie Bodzentyn to kolejne miejsce fantastycznego wydarzenia sportowego gdzie odbywa się Finał Nocnego Maratonu. Przepiękne miejsce nie tylko rekreacyjne ale i wypoczynkowe. Warto tu przyjeżdżać i spędzać wolny czas.

Tłumaczenie »