Galeria

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w dniu 3-4 grudnia 2021 na terenie Hali 100-lecia Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie. To dzień gier i zabaw, edukacja przez sport, zajęcia sprawnościowe, nauka pierwszej pomocy, trening z Mistrzem Świata w Karate Tradycyjnym. Na koniec Dnia koncert krakowskiego artysty Roberta Kasprzyckiego z premierą piosenki „życie lubi prędkość”. Po koncercie dzieci otrzymały premierową płytę CD z teledyskiem i piosenką. Dzień spędzony pod hasłem każdy inny wszyscy równi.

Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem to dla dzieci praktycznie najważniejsze wydarzenie w roku. Każde dziecko otrzymało niesamowity prezent oraz dodatkowo paczkę od firmy Słowianka.
Projekt współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w wieku 7 -24 lat
w okresie poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 16:00.
Półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami zorganizowane są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.  To ogromna dawka atrakcji przez cały tydzień

Bezpłatne Warsztaty wokalne śpiewamy z Robertem Kasprzyckim skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat głównie z niepełnosprawnościami, które kochają śpiewanie, chcą stworzyć tekst piosenki a następnie z artystą nagrać teledysk. Warsztaty odbywać się będą w plenerze Krakowa, w studiu nagrań oraz w innych miejscach miasta Krakowa. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę i płytę z autografem artysty.

Kolonie na sportowo dla dzieci i młodzieży w tym dzieci z niepełnosprawnościami w górach Świętokrzyskich w wieku 9 – 15 lat. W ramach kolonii zapewnialiśmy ( noclegi, pełne wyżywienie, wycieczki do (Sabat Krajno, Parku miniatur, Kina 6D, Łysica, Święta Katarzyna), pływanie nad zalewem w Wilkowie ( kajaki i łódki) i wiele innych atrakcji.

Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w wieku 7 -24 lat
w okresie poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 16:00.
Półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami zorganizowane są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.  To ogromna dawka atrakcji przez cały tydzień

Półkolonie Integracyjne dla Dzieci w TAURON Arena Kraków. To pilotażowy projekt współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków w którym dzieci zdrowe i te z niepełnosprawnościami integrują się poprzez edukuję, zabawę oraz trening karate. Pokazujemy i uczymy czym jest karate oraz to, że w życiu najważniejsze są wartości (pomoc słabszym, odwaga, uczciwość, honor, wiedza, nauka, pierwsza pomoc).

W dniu 25 listopada 2019 r projekt pokazujący oblicza skutków i konsekwencji nieumiejętnego posługiwania się mediami społecznościowymi, hejtowania i wyrażania swoich opinii i komentarzy a także internetowej mowy pogardy i to co teraz umieszczamy w Internecie, może przełożyć się na nasze późniejsze życie zawodowe i osobiste.

W ramach projektu „Kultura pod chmurką” realizowanego przez naszą Fundację cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie.Wspólne czytanie książek, wykonanie samemu ławek do siedzenia. To wszystko wykonane przez młodzież.

Wydarzenie sportowe w Tauron Arena Kraków jakim był Turniej Mikołajkowy dla dzieci, młodzieży organizowany wspólnie z Akademią Karate Tradycyjnego w Niepołomicach. W  wydarzeniu wzięło udział ponad 500 dzieci z całej Polski.

W czasach pandemii Covid-19 zrealizowaliśmy Półkolonie integracyjno sportowe dla dzieci klas 1-4 w tym z niepełnosprawnościami” To był ciężki okres ale dzieci bardzo zadowolone i uśmiechnięte. A to było dla nas najważniejsze.

Warto jest mieć marzenia i wierzyć… bo wiara jest jak święty Mi­kołaj zawsze przy­nosi nam piękne prezenty… Początek grudnia to czas, na który co roku czekają wszystkie dzieci. Okres wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie poprzedza wizyta Świętego Mikołaja. W tym roku nie mogło być inaczej. Ogromne emocje, które towarzyszyły dzieciom i ich rodzicom nadały temu wydarzeniu wyjątkowy charakter. Część z dzieci przyniosła własnoręcznie wykonane rysunki czy pierniczki dla Świętego Mikołaja, co przypomina, że czas świąt, to okres kiedy myślimy nie tylko o najbliższych, ale i o tych, co potrzebują naszej pomocy.  Warto zobaczyć – FILM

Tłumaczenie »