Defibrylatory

Defibrylator AED – urządzenie ratujące życie.

AED – to Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (ang. Automated External Defibrillator). Urządzenie, które analizuje rytm pracy serca poszkodowanego i podejmuje decyzję o tym, czy jest konieczna defibrylacja. Jeśli tak, kieruje impuls elektryczny za pomocą elektrod i tym samym pomaga przywrócić prawidłowy rytm serca. To urządzenie automatyczne, które może być używane przez osoby nieposiadające wykształcenia medycznego. Mówiąc wprost – zwykłych ludzi. Na przystanku, w galerii handlowej czy w biurze. Defibrylatory AED są dostępne w naszych miastach dzięki realizacji programu PAD.

AED – czy warto je posiadać ?

Po pierwsze Ratuje życie –  Zatrzymanie krążenia jest jedną z głównych przyczyn zgonów we współczesnym świecie, a defibrylatory AED są kluczowym ogniwem łańcucha zabezpieczającego każdego z nas, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Urządzenie AED jest gwarantem jak najszybszej, jak najlepszej jakości pomocy. W przypadku zatrzymania krążenia, każda minuta, ba, KAŻDA SEKUNDA jest na wagę złota. Publicznie dostępne defibrylatory są niesamowicie ważnym elementem w dążeniu do zmniejszenia śmiertelności osób w nagłym zatrzymaniu krążenia. Defibrylator serca, użyty w jak najkrótszym czasie, realnie zwiększa szansę na przeżycie osoby w nagłym zatrzymaniu krążenia. Urządzenie AED jest w stanie przywrócić normalny rytm serca oraz znacząco pomóc świadkowi zdarzenia w prowadzeniu akcji resuscytacyjnej. Istotnym elementem rozszerzania sieci defibrylatorów AED jest edukacja społeczeństwa – szkolenia z zakresu obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego zmniejszają strach i opór świadków zdarzenia przed użyciem defibrylatora serca. Pamiętajmy, że społeczeństwo wyszkolone w zakresie pierwszej pomocy to społeczeństwo bezpieczne. A do tego każdy z nas powinien dążyć, prawda? Automatyczny defibrylator zewnętrzny to jeden z kroków w dążeniu do tego celu.

Po drugie poprawia Wizerunek – i niesie ze sobą same korzyści. Sieć automatycznych defibrylatorów zewnętrznych równa się dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców, turystów, przejezdnych, niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdują. Defibrylatory serca oznakowane zielono-białymi ikonami, zauważalne w przestrzeni publicznej to informacja: „Tu jesteś bezpieczny, niezależnie od tego, co się wydarzy”. Automatyczny defibrylator zewnętrzny jest jak zapewnienie o tym, że w razie konieczności zostanie nam udzielona pomoc ale też, że my będziemy w stanie zapewnić najwyższą jej jakość osobie poszkodowanej. Ogólnodostępne defibrylatory poprawiają jakość życia. Walka z główną przyczyną śmiertelności w Europie jeszcze nigdy nie była tak prosta! Urządzenie AED jest łatwe w użyciu, intuicyjne i nawet osoba nieprzeszkolona jest w stanie poprowadzić skuteczną akcję ratunkową z defibrylatorem przy boku. Warto jednak postawić nacisk na edukację społeczeństwa wraz z zwiększaniem ilości defibrylatorów AED w przestrzeni publicznej. To zapewni komfort psychiczny pomagającym. To, co znane, nie jest stresujące. Sprawmy więc, by defibrylator serca był czymś znajomym, pomocnym, pożądanym, budzącym poczucie bezpieczeństwa.

Po trzecie Postęp – każde państwo wysoko rozwinięte bez ustanku powinno inwestować w rozszerzanie sieci defibrylatorów oraz edukację obywateli w zakresie udzielania pierwszej pomocy z ich użyciem. W krajach tych śmiertelność związana z nagłym zatrzymaniem krążenia jest znacząco niższa niż w Polsce. Dzięki naszej dzielności możemy wspólnymi siłami zmienić tę ponurą statystykę. W dzisiejszym, szybko rozwijającym się świecie warto postawić na postęp, zwłaszcza w przypadku dbałości o bezpieczeństwo.  Powszechnie dostępny automatyczny defibrylator zewnętrzny jest właśnie tym postępem. Zjednoczeni w dążeniu do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszych społeczności możemy zapobiec wielu tragediom, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, zwiększyć ich świadomość, by w końcu być przykładem wzorcowego kraju europejskiego, który nie boi się pomagać!

Polecamy Defibrylatory iPAD SP1 /  SP2 / Nihon Kohden

Defibrylatory te zostały zaprojektowane z myślą o użytkowniku, co czyni je tak prostym w użyciu, jak to tylko możliwe. Ich nowoczesna, lekka i wytrzymywała konstrukcja sprawdza się tam, gdzie liczy się każda sekund podczas ratowania ludzkiego życia.

 

iPAD SP1

iPAD SP2

Nihon Kohden

Dzięki czytelnym podświetlanym ilustracjom, które podkreślają kluczowe komendy, inteligentnie prowadzi użytkownika przez cały proces udzielania pomocy. Łagodny, uspokajający ton komunikatów głosowych, których głośność dopasowywana jest automatycznie do poziomu hałasu sprawia, że skuteczność działań osoby ratującej jest znacznie wyższa niż w przypadku innych AED.

Defibrylator iPAD SP2 jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy wymagają więcej klinicznych informacji niż te, które można uzyskać z klasycznego AED. Jako jedyny defibrylator AED ma możliwość bieżącego druku danych i krzywej EKG dzięki bezprzewodowej drukarce. Jest niewielki, wytrzymały i lekki, co czyni go idealnym w sytuacji ograniczonego czasu i przestrzeni.

Defibrylator AED renomowanego producenta NIHON KOHDEN. Posiada zaawansowaną technologię umożliwiającą prowadzenie analizy rytmu serca w trakcie uciśnięć klatki piersiowej. Dzięki temu rozwiązaniu przerwa w RKO jest jeszcze krótsza, co zwiększa szanse na przeżycie. Urządzenie posiada baterię o 4 letnim okresie przydatności do użytku oraz uniwersalne elektrody (2 lata przydatności). AED posiada wbudowany tryb pediatryczny, a także możliwość zdalnego zarządzania nim, przy użyciu dedykowanego systemu zdalnego nadzoru (opcja AED Linkage). Defibrylator posiada 8 lat gwarancji.

Jak skontaktować się z serwisem AED

W celu uruchomienia procedury serwisowej, prosimy o przesłanie urządzenia wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (pobierz formularz:  zgłoszenie-serwisowe-2023.aed I wyślij na adres:

Serwis urządzeń medycznych:
ul. Gromadzka 54A
30-719 Kraków
serwis@projektAED.pl
tel. +48 662 054 959

Nasz pracownik skontaktuje się z Państwem tak szybko jak to będzie możliwe.

Zapewniamy wsparcie techniczne m.in. dla urządzeń:

  • Defibtech Lifeline ARM (RMU-1000)
  • PRIMEDIC: Defi-B / Defi-N – DefiCard S / DefiCard B, HeartSave PAD / AED / AED-M / 6 / 6S / AS, DefiMonitor XD, DefiMonitor EVO.
  • ZOLL: AED Plus, AED 3
  • CU MEDICAL: iPAD SP1, iPAD SP2
  • NIHON KOHDEN: Cardiolife AED-3100
  • INNOSONIAN: Brayden (Basic/LED/PRO)
  • AIVIA: AIVIA (S, 100, 2xx, 3xx)
  • ROTAID
  • ORAZ WIELU INNYCH
Tłumaczenie »