Ambasadorzy sportu

             PAWEŁ JANUSZ

Główny trener karate i założyciel AKT Niepołomice. Dyplomowany Instruktor Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, egzaminator i sędzia. Ukończył AGH w Krakowie. Członek kadry narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Najlepszy zawodnik w Polsce i na świecie. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy oraz Świata. Asystent trenerów kadry narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Jest inicjatorem, organizatorem i koordynatorem wielu inwestycji, wydarzeń oraz imprez sportowych i charytatywnych. Kilkakrotnie uczestniczył w szkoleniach w Centralnym Dojo Prezydenta światowej Federacji Karate Tradycyjnego, legendarnego senseja Hidetaki Nishiyamy 10 Dan, w Los Angeles i San Diego (USA). Charakteryzuje go upór i determinacja w dążeniu do celu. Najważniejsza dewiza to samodoskonalenie poprzez trening i wkładanie całego serca w to, co robi. Łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi, a przede wszystkim z dziećmi. W 2016 roku był koordynatorem i współorganizatorem Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym – Kraków Orlen 2016,  a jej zawodnicy zdobyli rekordową liczbę 45 medali (7 medali mistrzostw świata, 34 medale Pucharu Świata Dzieci i 4 medale mistrzostw Europy). W 2018 roku został ambasadorem sportu w Gambii. Do stolicy Gambii – Bandżul gdzie propagował karate w Afryce. Od 2020 roku Założyciel i twórca Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

             KONRAD KUZKA

Konrad Kuzka urodzony w 2007 roku w Bodzentynie.  Utalentowany młody piłkarz dla którego sport jest wszystkim, ceni sobie ponad wszystko szacunek, kulturę i dyscyplinę. Obecnie uczeń 1 klasy w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Swoja karierę zaczynał w Klubie Sportowym „Łysica Bodzentyn” , którego trenerem był Jarosław Szczurek, gdzie trenował i rozwijał swoją pasje piłkarską przez okres 4 lat. Swoim zachowaniem, umiejętnościami piłkarskimi jako obrońca został zauważony przez Kielecki Klub Sportowy i transferem w roku 2020 trafił do drużyny „KKP Korona Kielce”. którego trenerem był Łukasz Gągorowski. „To był przeskok” jak sam mówi w systemie i technice trenowania w Korona Kielce. W ciągu dwóch lat swojego rozwoju wspólnie z drużyną zdobył 2 razy Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego w kategorii U 15 a także został kilkakrotnie wyróżniony otrzymując tytuł najlepszego zawodnika. W 2022 roku w związku z rozpoczęciem nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie został transferem przeniesiony do bardzo prężnie rozwijającego się Klubu Piłkarskiego w Krakowie „Wieczysta Kraków” gdzie obecnie gra w pierwszym składzie drużyny na pozycji środkowego obrońcy. Jego obecnymi trenerami są Filip Fryc i Marcin Fudali.

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU – KRS 0000 215 720 w tytule wpisz: PROLAND SPORT DLA KONRADA

             Szymon Sowiński

 

Parastrzelec sportowy, Vice Mistrz Paraigrzysk Olimpijskich w strzelaniu Tokio.
Jego największe sukcesy to:
– 2 miejsce i srebrny medal IP w Tokio, Japonia 2021;
– złoty i srebrny medal MŚ w Al Ain (ZEA) 2022;
– 2 złote i srebrny medal ME w Hamar (Norwegia) 2022;
– Zdobycie tytułu Sportowiec Roku 2022 w Plebiscycie #Guttmanny2022 Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego;
– Zdobycie tytułu Sportowiec Bez Barier 2022 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego.
Jego motto życiowe: „Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna.”

Prelegent podczas Forum Edukacyjno – Sportowego organizowanego przez Fundację PROLAND SPORT.
Chcecie lepiej poznać Szymona?, Przed startem zawsze słucha dobrej muzyki, Jest dumny z tego, że reprezentuję Polskę.
Jego najważniejsza zaleta to sumienność, Najbardziej lubi górskie wędrówki, Nie cierpi bałaganu.
Jego ulubiona muza to muzyka filmowa.
Najlepszą rzeczą jaką zrobił w życiu było rozpoczęcie treningów strzeleckich ????

          EMILIA HEICHEL

Emilia Heichel – jestem reprezentantką Kadry Narodowej Seniorek w gimnastyce artystycznej. Sportu pięknego, efektownego ale zarazem bardzo trudnego i wymagającego. W 2022 roku zdobyłam tytuł wicemistrzyni Polski w wieloboju a także czterokrotny tytuł mistrzyni Polski w poszczególnych kategoriach. Wielokrotnie reprezentowałam nasz kraj na międzynarodowych zawodach , Pucharach Świata a także Mistrzostwach Europy w 2022 roku w Izraelu. Ten sukces prowadzi mnie do rywalizacji o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata w 2023 roku. Na co dzień trenuję w krakowskim klubie SGA Kraków pod kierunkiem trenerki Pani Katarzyny Strychalskiej. Moim marzeniem jest perfekcyjne przygotowanie się do wszystkich etapów eliminacyjnych, poprzez udział w zgrupowaniach a także treningach z najlepszymi zawodniczkami na świecie. Pierwszy etap eliminacji to Puchar Polski , który odbędzie się w Warszawie 24-26.02.2023 roku, następnie Puchar Świata w Greckim Faliro 15-19.03.2023.
Mój klub będzie organizatorem Mistrzostw Polski Seniorek w Gimnastyce Artystycznej, które tym razem odbędą się w ostatni weekend marca w Krakowie . Przede mną również udział w zawodach o Puchar Świata w Sofii, Międzynarodowy Turniej w Thiais we Francji, Puchar Świata w Baku. Co roku reprezentuję Polskę na wysokiej rangi międzynarodowych zawodach Gdynia Stars. Początek maja to intensywne treningi i przygotowania do Mistrzostw Europy w Azerbejdżanie. Takie przygotowania obejmują zarówno sferę fizyczną jak i umysłową, to praca z trenerami, fizjoterapeutą i psychologiem abym w pełni formy mogła stanąć do wyzwań na najwyższym szczeblu.
Zdjęcia są autorstwa Photo Dance I i J. Cieślikowskich oraz  Marcin Zipser.

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU – KRS 0000 215 720 w tytule wpisz: PROLAND SPORT DLA EMILII

          Maks STOPA

Maksymilian jest 13-letnim tenisistą. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczął jako 4-latek, kiedy to na korty zabrał go tata. Z każdym rokiem godzin spędzanych na treningach przybywało a serce do tego sportu rosło. Maks z powodzeniem łączy naukę w szkole z codziennymi (kilkugodzinnymi) treningami oraz częstymi wyjazdami na turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe. Jego marzeniem jest znalezienie się na listach światowego rankingu ATP. Godziny spędzane na korcie zaczynają procentować coraz lepszą grą oraz w postaci zdobywanych medali na turniejach ogólnopolskich. W styczniu bieżącego roku, Maks wraz z kolegą klubowym zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii do lat 14. Plany na ten rok obejmują liczne starty w turniejach międzynarodowych Tennis Europe U14. Intensywne treningi oraz podróże wymagają jednak coraz większych środków finansowych. Jeśli chciałabyś lub chciałbyś zostać sponsorem, partnerem tego młodego tenisisty, skontaktuj się z naszą fundację a ustalimy szczegóły współpracy.

Jeśli możesz przekazać 1,5% SWOJEGO PODATKU – KRS 0000 215 720, to  w tytule wpisz: PROLAND SPORT DLA MAKSA

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w realizacji marzeń Maksymiliana!

Tłumaczenie »