Ambasadorzy sportu

             PAWEŁ JANUSZ

Główny trener karate i założyciel AKT Niepołomice. Dyplomowany Instruktor Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, egzaminator i sędzia. Ukończył AGH w Krakowie. Członek kadry narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Najlepszy zawodnik w Polsce i na świecie. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy oraz Świata. Asystent trenerów kadry narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Jest inicjatorem, organizatorem i koordynatorem wielu inwestycji, wydarzeń oraz imprez sportowych i charytatywnych. Kilkakrotnie uczestniczył w szkoleniach w Centralnym Dojo Prezydenta światowej Federacji Karate Tradycyjnego, legendarnego senseja Hidetaki Nishiyamy 10 Dan, w Los Angeles i San Diego (USA). Charakteryzuje go upór i determinacja w dążeniu do celu. Najważniejsza dewiza to samodoskonalenie poprzez trening i wkładanie całego serca w to, co robi. Łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi, a przede wszystkim z dziećmi. W 2016 roku był koordynatorem i współorganizatorem Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym – Kraków Orlen 2016,  a jej zawodnicy zdobyli rekordową liczbę 45 medali (7 medali mistrzostw świata, 34 medale Pucharu Świata Dzieci i 4 medale mistrzostw Europy). W 2018 roku został ambasadorem sportu w Gambii. Do stolicy Gambii – Bandżul gdzie propagował karate w Afryce. Od 2020 roku Założyciel i twórca Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

      ANDRZEJ LACHOWSKI

Absolwent AWF w Krakowie. Klasa Mistrzowska w biegach górskich. Medalista Mistrzostw Polski  oraz Mistrzostw Świata Juniorów w drużynowych biegach górskich. Od kilkunastu lat startuje w maratonach, półmaratonach ulicznych na terenie Polski oraz Europy. Czynny zawodnik i trener personalny, gdzie swoją wiedzę przekazuje innym. Założyciel grupy „Lacho Team”.

             IWONA MATKOWSKA

Jestem zawodniczką kadry olimpijskiej Polskiego Związku Zapaśniczego. Zapasy są jedną z najbardziej wymagających dyscyplin sportów – zarówno pod względem obciążeń fizycznych związanych z naturą wysiłku, jak i obciążeń psychicznych i mentalnych spowodowanych bardzo częstym zbijaniem wagi, rywalizacją oraz spędzaniem większości roku na zgrupowaniach. Przygotowanie ciała i umysłu jest kluczowe aby uniknąć kontuzji i rywalizować na najwyższym poziomie. Najważniejsza jest współpraca z najlepszymi trenerami którzy potrafią ukierunkować i wzmocnić słabe strony ciała. Moim celem i marzeniem jest zdobycie medalu olimpijskiego i przygotować się do turnieju kwalifikacyjnego. Pierwszy turniej kwalifikacyjny (Europejski) do Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w Budapeszcie w dniach 18-21.03.2021. Drugi turniej kwalifikacyjny (Światowy) odbędzie się w Sofii w dniach 29.04 – 02.05.2021. Przygotowania do nich poprzedzają zgrupowania kadry narodowej. Trwają one zazwyczaj kilkanaście dni. Pomiędzy zgrupowaniami trenuję w klubie, który reprezentuję od 2013 tj. WKS Grunwald Poznań. Do czasu turniejów kwalifikacyjnych planowanymi startami są: Puchar Polski (Styczeń; Białogard) oraz Mistrzostwa Europy (Luty; Katowice). Będą one wewnętrzną rywalizacją, które wyłonią zawodniczki do rywalizacji o kwalifikację olimpijską.

Tłumaczenie »