Emilia HEICHEL

Emilia Heichel – jest reprezentantką Kadry Narodowej Seniorek w gimnastyce artystycznej. Sportu pięknego, efektownego ale zarazem bardzo trudnego i wymagającego. W 2022 roku zdobyłam tytuł wicemistrzyni Polski w wieloboju a także czterokrotny tytuł mistrzyni Polski w poszczególnych kategoriach. Wielokrotnie reprezentowałam nasz kraj na międzynarodowych zawodach , Pucharach Świata a także Mistrzostwach Europy w 2022 roku w Izraelu. Ten sukces prowadzi mnie do rywalizacji o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata w 2023 roku. Na co dzień trenuję w krakowskim klubie SGA Kraków pod kierunkiem trenerki Pani Katarzyny Strychalskiej. Moim marzeniem jest perfekcyjne przygotowanie się do wszystkich etapów eliminacyjnych, poprzez udział w zgrupowaniach a także treningach z najlepszymi zawodniczkami na świecie. Pierwszy etap eliminacji to Puchar Polski , który odbędzie się w Warszawie 24-26.02.2023 roku, następnie Puchar Świata w Greckim Faliro 15- 19.03.2023. Mój klub będzie organizatorem Mistrzostw Polski Seniorek w Gimnastyce Artystycznej, które tym razem odbędą się w ostatni weekend marca w Krakowie . Przede mną również udział w zawodach o Puchar Świata w Sofii, Międzynarodowy Turniej w Thiais we Francji, Puchar Świata w Baku. Co roku reprezentuję Polskę na wysokiej rangi międzynarodowych zawodach Gdynia Stars. Początek maja to intensywne treningi i przygotowania do Mistrzostw Europy w Azerbejdżanie. Takie przygotowania obejmują zarówno sferę fizyczną jak i umysłową, to praca z trenerami, fizjoterapeutą i psychologiem abym w pełni formy mogła stanąć do wyzwań na najwyższym szczeblu.

 

2024 rok wystartował

Emilia Heichel ze srebrem podczas Grand Prix w gimnastyce artystycznej w układzie z maczugami w Thiais.  

Emilia Heichel swój udział w Grand Prix rozpoczęła od kwalifikacji. Biało-Czerwona awansowała do dwóch finałów. Najlepiej poszło jej w układzie z piłką a także z dwoma innymi przyrządami. Jej układ z maczugami został oceniony na 30.350 pkt i zapewnił awans do finału. Emilia swoim wspaniałym występem z maczugami w finale osiągnęła swój najlepszy wynik  co dało jej srebrny medal. Lepsza była jedynie Słowenka Ekaterina Vedeneeva, która zdeklasowała konkurencję. Natomiast w wieloboju Heichel uplasowała się na 11 miejscu. Należy docenić także występ naszej drużyny. Reprezentacja Polski w układach zespołowych zajęła 4 miejsce w finale układu z obręczami.

Emilia Heichel może się poszczycić wieloma osiągnięciami w roku 2023.

Wygrywa wszystkie edycje Pucharu Polski zdobywając w podsumowaniu Pucharu Polski Seniorek w Gimnastyce Artystycznej tytuł Najlepszej Seniorki roku 2023.
Zdobywa tytuł Mistrzyni Polski zarówno w wieloboju jak i w poszczególnych układach. Dało jej to kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Europy 2023, w których
po raz pierwszy od wielu lat była finalistką mieszcząc się w najlepszej dwudziestce na świecie. Zawodniczka okazuje się bezkonkurencyjna na na Międzynarodowym Turnieju FIG Pharaohs Cup w Kairze. Ogromnym sukcesem było wejście do finałów Pucharu Świata World Cup Milano, gdzie ostatecznie uplasowała się na 6 miejscu
w finale układu ze wstążką zostawiając za sobą mistrzynie świata. Mistrzostwa Świata w Walencji 2023 , Emilia kończy na 18 pozycji w układzie z maczugami.

Co nas czeka w 2024 roku

Wyjazd do Schmiden na zawody Gimnastic International 2024,
Puchar Europy w Baku 27.03 – 01.04.2024,
Turniej Fig w Sofii, Puchar Świata w Taszkient w Uzbekistanie, 
Challenge – Portimao w Portugalii.
Sezon rozpocznie od wyjazdu na zawody do Aten a następnie powalczy o Puchar Polski i tytuł mistrzowski w roku 2024r.

Jak widać czołową gimnastyczkę w Polsce czeka ogrom pracy, treningów, szkoleń i zgrupowań mających na celu jak najlepsze przygotowanie do nadchodzącego sezonu.
Wszystkie przedsięwzięcia wymagają jednak ogromnych nakładów finansowych.
Emilia znajduje też czas na dzielenie się swoimi umiejętnościami i przekazywanie swojej pasji młodszym koleżankom i dzieciom, które bardzo potrzebują pozytywnych autorytetów.
Na co dzień jest osobą skromną, otwartą, miłośniczką sportu , który stara się rozpowszechniać wśród dzieci i młodzieży.

 

Jeśli w swoich działaniach chciałabyś lub chciałbyś zostać sponsorem, partnerem tej młodej przyszłej Mistrzyni Świata  skontaktuj się z naszą fundację a ustalimy szczegóły współpracy.
Jeśli możesz to przekazać 1,5% SWOJEGO PODATKU – KRS 0000 215 720    w tytule wpisz: PROLAND SPORT DLA EMILII

WPŁATA SYMBOLICZNA – 50zł – kliknij      WPŁATA MOTYWACYJNA – 100zł – kliknij

WPŁATA SPONSORSKA – 500zł – kliknij      WPŁATA BIZNESOWA – 1 000zł – kliknij

 

 

filmy które warto zobaczyć

Piszą o niej cytat: Wielki sukces młodej krakowianki. „To staje się krakowską specjalnością”  warto to przeczytać – czytaj

Olbrzymi sukces krakowskich gimnastyczek. Drużyna krakowskiego klubu SGA Kraków zdobyła wicemistrzostwo Polski seniorek, a Emilia Heichel okazała się najlepszą seniorką 2022. Gimnastyka artystyczna staje się krakowską specjalnością.

Ambasadorka naszej Fundacji Emilia Heichel uplasowała się w czołówce Puchary Świata w Mediolanie podczas finału układu ze wstążką! Polska solistka po raz pierwszy w tym sezonie zakwalifikowała się do finału Pucharu Świata. W pokonanym polu zostawiła mistrzynię świata Sofię Raffaeli oraz medalistkę MŚ Stilianę Nikołową! Polska gimnastyczka zdobyła ważną pozycję w światowej czołówce. Bardzo dobre wyniki zwiększają szansę na udział w paryskich Igrzyskach Olimpijskich.
Gratulujemy świetnych rezultatów Emilii. Emilia była gościem specjalnym podczas półkolonii integracyjnych z PROLAND-SPORT, dla dzieci z niepełnosprawnościami gdzie zaprezentowała swoje umiejętności oraz podzieliła się z swoją pasją do uprawiania sportu.
Tłumaczenie »