Galeria

Spotkanie Motywacyjne dzieci i młodzieży oraz ich rodzin z Bartoszem Ostałowskim w ramach XXIV Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami Kocham Kraków z Wzajemnością. Już w najbliższą sobotę 13 maja 2023 r godzina 11:00 zapraszamy na Tor wyścigowy MOTO PARK KRAKÓW. Bartek Ostałowski – to jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi… stopą. Posiada międzynarodową licencję wyścigową FIA i z sukcesami rywalizuje na równych zasadach ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz ligach europejskich. W sezonie 2019 stanął na trzecim stopniu podium klasyfikacji generalnej DMP i tym samym wywalczył tytuł II wicemistrza Polski w drifcie. Jego determinację i talent doceniają ludzie na całym świecie. Bartosz udowadnia, że niemożliwe nie istnieje i inspiruje innych do pokonywania własnych barier.

Niesamowite spotkanie z Mistrzem świata w skokach narciarskich. Rozwijamy zainteresowania Razem skaczemy – Dalej. Wycieczka do Wisły na skocznie i spotkanie z Adamem Małyszem, w ramach projektu działania wspierające rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem lub dorosłym dzieckiem niepełnosprawnym w wieku ( 9 – 50 lat).  Udział w wydarzeniu dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami był bezpłatny. Wyjazd odbył się w dniu 19 sierpnia 2022 roku.

Kolejna edycja Mikołajkowego Turnieju Karate w ramach obchodów Międzynarodowego dnia Osób Niepełnosprawnych przeprowadzona we współpracy z Akademia Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice i Polska Unia Karate Tradycyjnego. Ponad pół tysiąca uczestników wydarzenia którego hasłem przewodnim było „każdy inny lecz wszyscy równi” stanęło nie tylko do rywalizacji w karate, lecz również miało możliwość poznać inne dyscypliny sportu takie jak m.in. szermierka, boks i tenis stołowy. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu „Latające Talerze”. Po skończonych zawodach każde dziecko otrzymało upominek od świętego Mikołaja oraz medal. Inicjatorem przedsięwzięcia od wielu lat jest sensei Paweł Janusz.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w dniu 3-4 grudnia 2021 na terenie Hali 100-lecia Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie. To dzień gier i zabaw, edukacja przez sport, zajęcia sprawnościowe, nauka pierwszej pomocy, trening z Mistrzem Świata w Karate Tradycyjnym. Na koniec Dnia koncert krakowskiego artysty Roberta Kasprzyckiego z premierą piosenki „życie lubi prędkość”. Po koncercie dzieci otrzymały premierową płytę CD z teledyskiem i piosenką. Dzień spędzony pod hasłem każdy inny wszyscy równi.

Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem to dla dzieci praktycznie najważniejsze wydarzenie w roku. Każde dziecko otrzymało niesamowity prezent oraz dodatkowo paczkę od firmy Słowianka.
Projekt współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w wieku 7 -24 lat
w okresie poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 16:00.
Półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami zorganizowane są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.  To ogromna dawka atrakcji przez cały tydzień

Bezpłatne Warsztaty wokalne śpiewamy z Robertem Kasprzyckim skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat głównie z niepełnosprawnościami, które kochają śpiewanie, chcą stworzyć tekst piosenki a następnie z artystą nagrać teledysk. Warsztaty odbywać się będą w plenerze Krakowa, w studiu nagrań oraz w innych miejscach miasta Krakowa. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę i płytę z autografem artysty.

Kolonie na sportowo dla dzieci i młodzieży w tym dzieci z niepełnosprawnościami w górach Świętokrzyskich w wieku 9 – 15 lat. W ramach kolonii zapewnialiśmy ( noclegi, pełne wyżywienie, wycieczki do (Sabat Krajno, Parku miniatur, Kina 6D, Łysica, Święta Katarzyna), pływanie nad zalewem w Wilkowie ( kajaki i łódki) i wiele innych atrakcji.

Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w wieku 7 -24 lat
w okresie poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 16:00.
Półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami zorganizowane są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.  To ogromna dawka atrakcji przez cały tydzień

Półkolonie Integracyjne dla Dzieci w TAURON Arena Kraków. To pilotażowy projekt współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków w którym dzieci zdrowe i te z niepełnosprawnościami integrują się poprzez edukuję, zabawę oraz trening karate. Pokazujemy i uczymy czym jest karate oraz to, że w życiu najważniejsze są wartości (pomoc słabszym, odwaga, uczciwość, honor, wiedza, nauka, pierwsza pomoc).

W dniu 25 listopada 2019 r projekt pokazujący oblicza skutków i konsekwencji nieumiejętnego posługiwania się mediami społecznościowymi, hejtowania i wyrażania swoich opinii i komentarzy a także internetowej mowy pogardy i to co teraz umieszczamy w Internecie, może przełożyć się na nasze późniejsze życie zawodowe i osobiste.

W ramach projektu „Kultura pod chmurką” realizowanego przez naszą Fundację cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie.Wspólne czytanie książek, wykonanie samemu ławek do siedzenia. To wszystko wykonane przez młodzież.

Wydarzenie sportowe w Tauron Arena Kraków jakim był Turniej Mikołajkowy dla dzieci, młodzieży organizowany wspólnie z Akademią Karate Tradycyjnego w Niepołomicach. W  wydarzeniu wzięło udział ponad 500 dzieci z całej Polski.

W czasach pandemii Covid-19 zrealizowaliśmy Półkolonie integracyjno sportowe dla dzieci klas 1-4 w tym z niepełnosprawnościami” To był ciężki okres ale dzieci bardzo zadowolone i uśmiechnięte. A to było dla nas najważniejsze.

Warto jest mieć marzenia i wierzyć… bo wiara jest jak święty Mi­kołaj zawsze przy­nosi nam piękne prezenty… Początek grudnia to czas, na który co roku czekają wszystkie dzieci. Okres wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie poprzedza wizyta Świętego Mikołaja. W tym roku nie mogło być inaczej. Ogromne emocje, które towarzyszyły dzieciom i ich rodzicom nadały temu wydarzeniu wyjątkowy charakter. Część z dzieci przyniosła własnoręcznie wykonane rysunki czy pierniczki dla Świętego Mikołaja, co przypomina, że czas świąt, to okres kiedy myślimy nie tylko o najbliższych, ale i o tych, co potrzebują naszej pomocy.  Warto zobaczyć – FILM

Tłumaczenie »