Kolonie w Bieszczadach
Tegoroczne kolonie w Bieszczadach były nowością wśród projektów Fundacji. W trakcie tygodniowego pobytu w programie znalazło się dużo sportowych aktywności, m.in. zabawy na świeżym powietrzu, pobyty na basenie oraz wycieczki i rajdy. Zwiedziliśmy różne zakątki Soliny oraz Polańczyka, w tym różne punkty widokowe. Do jednego z największych wyzwań zdecydowanie możemy zaliczyć wejście na Tarnicę (1346 m). Nie zabrakło czasu na integrację, czyli wspólnie spędzonego czasu przy ognisku czy na kręglach. Dużo wrażeń dostarczyły nam warsztaty żeglarskie i przepłynięcie całego Jeziora Solińskiego. Zamieszkaliśmy także na glampingu, co dla wielu uczestników było nowością. W przyszłym roku zdecydowanie ponownie wybierzemy się w Bieszczady.
Letnie półkolonie w SP 27
Podczas półkolonii oprócz aktywności fizycznych dzieci zwiedziły krakowskie zoo, uczestniczyły w treningu karate, oglądały spektakl teatralny, odwiedziły Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon oraz Ampa Park, robiły lemoniadę, uczestniczyły w warsztatach ze zdrowego odżywania. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty i drobne upominki.
Bartosz Ostałowski
Spotkanie Motywacyjne dzieci i młodzieży oraz ich rodzin z Bartoszem Ostałowskim w ramach XXIV Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami Kocham Kraków z Wzajemnością. Już w najbliższą sobotę 13 maja 2023 r godzina 11:00 zapraszamy na Tor wyścigowy MOTO PARK KRAKÓW. Bartek Ostałowski – to jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi… stopą. Posiada międzynarodową licencję wyścigową FIA i z sukcesami rywalizuje na równych zasadach ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz ligach europejskich. W sezonie 2019 stanął na trzecim stopniu podium klasyfikacji generalnej DMP i tym samym wywalczył tytuł II wicemistrza Polski w drifcie. Jego determinację i talent doceniają ludzie na całym świecie. Bartosz udowadnia, że niemożliwe nie istnieje i inspiruje innych do pokonywania własnych barier.
Kolonie w Górach Świętokrzyskich
Wyjazd integracyjny "Rodzinne przygody w Bieszczadach"
Wyjazd „Rodzinne Przygody w Bieszczadach” to projekt, który miał na celu wsparcie rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym oraz dorosłym dzieckiem niepełnosprawnym. 3- dniowy pobyt w Bieszczadach oraz atrakcje przygotowane przez Fundację PROLAND-SPORT były niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników wyjazdu. Realizacja zadania miała na celu kompleksowe zadbanie o potrzeby rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym oraz animację czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań i pasji, przeciwdziałanie izolacji i samotności rodzin. Poprawa ogólnej sprawności i jakości życia przyniesie z pewnością zaskakujące rezultaty. A wyjazdy tego typu integrują uczestników i poszerzają horyzonty osób niepełnosprawnych.
Spotkanie z Małyszem
Niesamowite spotkanie z Mistrzem świata w skokach narciarskich. Rozwijamy zainteresowania Razem skaczemy – Dalej. Wycieczka do Wisły na skocznie i spotkanie z Adamem Małyszem, w ramach projektu działania wspierające rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem lub dorosłym dzieckiem niepełnosprawnym w wieku ( 9 – 50 lat). Udział w wydarzeniu dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami był bezpłatny. Wyjazd odbył się w dniu 19 sierpnia 2022 roku.
Letnie półkolonie w SP 12
Tegoroczny drugi turnus letnich półkolonii dla dzieci z niepełnosprawnościami w Krakowie odbył się w SP 12 w Krakowie. Trakcie półkolonii uczestnicy oprócz aktywności fizycznych mieli okazję brać udział m.in. w warsztatach Pierwsza Pomoc dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, odwiedzić Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.
Ponadto przez cały tydzień dzieci chętnie uczestniczyły w spacerach po okolicy, grach i zabawach integracyjnych oraz sportowych.
Konferencja "Bezpieczeństwo i edukacja poprzez sport"
Konferencja „Bezpieczeństwo i edukacja poprzez sport” poświęcona była działaniom edukacyjnym realizowanym poprzez sport oraz wyzwaniom, jakie stawia wychowanie młodzieży. Problemy współczesnych dzieci oraz nastolatków niosą bowiem ogromne zagrożenie dla ich zdrowia psychicznego i życia. Wydarzenie stworzyło okazję do wskazania zarówno sposobów na przeciwdziałanie uzależnieniom, zapobieganie hejtowi oraz przemocy, jak i do zwiększenia świadomości promowania trzeźwego i bezpiecznego sposobu spędzania czasu wolnego.
W trakcie konferencji wystąpili: Anna Maria Wesołowska- prawnik i sędzia, Monika Zakrzewska- przedsiębiorca i trenerka, Paweł Janusz- 4 krotny Mistrz Świata w Karate Tradycyjnym, Mieczysław Bieniek- były Zastępca Dowódcy Strategicznego NATO ds. Transformacji, Bartosz Ostałowski- profesjonalny kierowca sportowy, Wojciech Chechelski- Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Wydział Prewencji.
Turniej Karate
Dzień Niepełnosprawnych
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w dniu 3-4 grudnia 2021 na terenie Hali 100-lecia Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie. To dzień gier i zabaw, edukacja przez sport, zajęcia sprawnościowe, nauka pierwszej pomocy, trening z Mistrzem Świata w Karate Tradycyjnym. Na koniec Dnia koncert krakowskiego artysty Roberta Kasprzyckiego z premierą piosenki „życie lubi prędkość”. Po koncercie dzieci otrzymały premierową płytę CD z teledyskiem i piosenką. Dzień spędzony pod hasłem każdy inny wszyscy równi.
Świety Mikołaj
Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem to dla dzieci praktycznie najważniejsze wydarzenie w roku. Każde dziecko otrzymało niesamowity prezent oraz dodatkowo paczkę od firmy Słowianka.
Projekt współfinansowany ze środków miasta Krakowa.
Półkolonie w Krakowie
w okresie poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 16:00.
Warsztaty wokalne
Bezpłatne Warsztaty wokalne śpiewamy z Robertem Kasprzyckim skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat głównie z niepełnosprawnościami, które kochają śpiewanie, chcą stworzyć tekst piosenki a następnie z artystą nagrać teledysk. Warsztaty odbywać się będą w plenerze Krakowa, w studiu nagrań oraz w innych miejscach miasta Krakowa. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę i płytę z autografem artysty.
Kolonie w Górach
Kolonie na sportowo dla dzieci i młodzieży w tym dzieci z niepełnosprawnościami w górach Świętokrzyskich w wieku 9 – 15 lat. W ramach kolonii zapewnialiśmy ( noclegi, pełne wyżywienie, wycieczki do (Sabat Krajno, Parku miniatur, Kina 6D, Łysica, Święta Katarzyna), pływanie nad zalewem w Wilkowie ( kajaki i łódki) i wiele innych atrakcji.
Półkolonie w Krakowie
w okresie poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 16:00.
Półkolonie dla Dzieci
Półkolonie Integracyjne dla Dzieci w TAURON Arena Kraków. To pilotażowy projekt współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków w którym dzieci zdrowe i te z niepełnosprawnościami integrują się poprzez edukuję, zabawę oraz trening karate. Pokazujemy i uczymy czym jest karate oraz to, że w życiu najważniejsze są wartości (pomoc słabszym, odwaga, uczciwość, honor, wiedza, nauka, pierwsza pomoc).
Psychologia Hejtu
W dniu 25 listopada 2019 r projekt pokazujący oblicza skutków i konsekwencji nieumiejętnego posługiwania się mediami społecznościowymi, hejtowania i wyrażania swoich opinii i komentarzy a także internetowej mowy pogardy i to co teraz umieszczamy w Internecie, może przełożyć się na nasze późniejsze życie zawodowe i osobiste.
Kultura pod chmurką
W ramach projektu „Kultura pod chmurką” realizowanego przez naszą Fundację cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie.Wspólne czytanie książek, wykonanie samemu ławek do siedzenia. To wszystko wykonane przez młodzież.
Turniej Mikołajkowy
Wydarzenie sportowe w Tauron Arena Kraków jakim był Turniej Mikołajkowy dla dzieci, młodzieży organizowany wspólnie z Akademią Karate Tradycyjnego w Niepołomicach. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 dzieci z całej Polski.
Półkolonie
W czasach pandemii Covid-19 zrealizowaliśmy Półkolonie integracyjno sportowe dla dzieci klas 1-4 w tym z niepełnosprawnościami” To był ciężki okres ale dzieci bardzo zadowolone i uśmiechnięte. A to było dla nas najważniejsze.
Mikołaj
Warto jest mieć marzenia i wierzyć… bo wiara jest jak święty Mikołaj zawsze przynosi nam piękne prezenty… Początek grudnia to czas, na który co roku czekają wszystkie dzieci. Okres wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie poprzedza wizyta Świętego Mikołaja. W tym roku nie mogło być inaczej. Ogromne emocje, które towarzyszyły dzieciom i ich rodzicom nadały temu wydarzeniu wyjątkowy charakter. Część z dzieci przyniosła własnoręcznie wykonane rysunki czy pierniczki dla Świętego Mikołaja, co przypomina, że czas świąt, to okres kiedy myślimy nie tylko o najbliższych, ale i o tych, co potrzebują naszej pomocy. Warto zobaczyć – FILM