Fundacja

mgr Arkadiusz NOWAK – Kocha ludzi i stara się pomagać innym jak najwięcej. Społecznik i człowiek orkiestra. Wyznaje zasadę, że najważniejsze wartości w życiu to zaufanie, uczciwość, honor i dobro drugiego człowieka. Z wykształcenia specjalista do spraw Marketingu i Zarządzania które ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu „Doradztwa Zawodowego i Personalnego” oraz Studium Pedagogiczno – Psychologiczne na Politechnice Krakowskiej, Coaching w Biznesie na Wyższej Szkole Krakowskiej oraz Menedżer Sportu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Instruktor i szkoleniowiec Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji BLS i AED. Były żołnierz zawodowy 6 BPD, Organizator wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych między innymi koncertów Zbigniewa Wodeckiego, Ireny Santor, Roberta Kasprzyckiego, Ani Wyszkoni i Maryli Rodowicz. Organizator wydarzeń sportowych takich jak Maraton i Półmaraton Krakowski, Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym, Tour de Pologne inne. Kocham sport skoki spadochronowe, narty, taniec, tenis ziemny, koszykówka, tenis stołowy inne.

1. Prezydent Miasta Krakowa – Od Prezydenta Miasta;
2. Fundacja Tesco – Tesco dzieciom;
3. AKT – Akademia Karate Tradycyjnego;
4. Fundacja Schola Cordis – Fundacja Schola Cordis.

mgr Magdalena Tusień-Nowak – z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa – absolwentka krakowskiego AWF oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku , Menedżer Sportu. Przez ostatnie 15 lat ściśle związana ze sportem. Posiada pozwolenie na broń, prowadzi strzelnicę pneumatyczną i Zarządzą Placówką Oświatową. Wyróżniona odznaką „Za zasługi dla sportu” przez Ministra Sportu i Turystyki. Lider Młodzieży w województwie świętokrzyskim wyróżniona za wkład i rozwój młodzieży w województwie przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Z sukcesem pozyskuje środki zewnętrzne na rozwój sportu, kultury i edukacji. Promuje wolontariat sportowy, angażując młodzież do działań prospołecznych. Jako instruktorka fitness prowadzi wieczorne zajęcia dla społeczności lokalnej ze step aerobiku. Rekreacyjnie biega i uczestniczy w imprezach biegowych. Jako trener sportów obronnych i strzeleckich współprowadzi reprezentację województwa świętokrzyskiego, której największym sukcesem było zdobycie wicemistrzostwa Polski w dwuboju obronnym. W ostatnim czasie uzyskała tytuł ratownika medycznego i prowadzi szkolenia dla młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT  założona została w dniu 22 stycznia 2018 roku w Krakowie przez Fundatorów – Arkadiusza Nowaka i Magdalenę Tusień-Kuzkę.

Tłumaczenie »