Nordic Walking

Nordic Walking

Dostarcza nie tylko sportowej radości i satysfakcji lecz także przynosi mnóstwo korzyści ważnych dla naszego zdrowia. Marsz z kijami jest dedykowany dla każdej grupy wiekowej. To bezpieczna forma ruchu, która poprawia wydolność a prawidłowa technika Nordic Walking uruchamia ok 90 % naszych mięśni. Z kijami można maszerować wszędzie i o każdej porze roku. To sport towarzyski, który generuje moc endorfin, zwiększa odporność organizmu, wzmacnia mięśnie oddechowe, pozwala ćwiczyć wytrzymałość, siłę i zakresy ruchomości w stawach, poprawia funkcjonowanie mięśni stabilizujących kręgosłupa … . Zalety Nordic Walking  można wyliczać mnóstwo ale jedno jest pewne Nordic Walking jest dla każdego.

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

Kijowe Lejdis  to grupa stworzona przez pasjonatki Nordic Walking w 2018 r, a dziś rozpoznawalna w całej Polsce nie tylko po różowych koszulkach i pozytywnej energii.

Jeżeli jesteś z Kielc lub okolic, szukasz aktywności na świeżym powietrzu lubisz przebywać w fajnym towarzystwie to zapraszamy do grupy Kijowe Lejdis. Stawiamy na rozwój i profesjonalizm, dlatego nasze zajęcia prowadzone są przez instruktorów z uprawnieniami Polskiej Federacji Nordic Walking, Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, oraz NORDWALK Aleksander Wilanowski.

Kijowe Lejdis: Gabrysia Gajewicz- Rogala,  Agnieszka Krzemińska oraz  Kasia Łoskot-Fit

Posiadają uprawnienia sędziowskie Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking, Polskiej Federacji Nordic Walking oraz Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

Zapraszamy do nas osoby zarówno te, które dopiero chcą poznać tajniki Nordic Walking jak i osoby zaawansowane. Treningi organizujemy kilka razy w tygodniu.
Po więcej szczegółów zapraszamy na nasz funpage https://www.facebook.com/kijowelejdis. Zapewniamy wsparcie techniczne i fajną atmosferę na zajęciach.

Dystans, który pokonujemy na treningach to 5 -12 km, w zależności od kondycji i zaawansowania grupy. Dla chcących się sprawdzić na dłuższych dystansach też oferujemy wsparcie. Nie obce są nam rajdy długodystansowe 50 km, 75 km czy nawet 100 km.

Organizujemy spotkania Nordic Walking dla seniorów. Mamy również doświadczenie w prowadzeniu zajęć z osobami niewidomymi i słabowidzącym. Propagujemy zdrowy styl i tryb życia, aktywność sportową, promowanie Nordic Walking  oraz poznawanie walorów ziemi świętokrzyskiej.

Raz w miesiącu organizujemy piesze rajdy na terenie województwa świętokrzyskiego połączone z gawędą przewodnicką, zwiedzaniem atrakcji i ogniskiem. Dodatkowo od kilku lat jesteśmy współorganizatorkami rajdów Nordic Walking po Górach Świętokrzyskich – Ciekockiego Ciekania w krainie Stefana Żeromskiego przy współpracy ze Szklanym Domem w Ciekotach oraz Kijady Świętokrzyskiej na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Zapraszamy do współpracy oraz na wspólne zajęcia

 

Tłumaczenie »