Aktualności

Spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem

W tym roku Święty Mikołaj nie czeka do pierwszego śniegu i odwiedzi niepełnosprawne dzieci i młodzież z Krakowa. Już 1 grudnia 2023r  w piątek o godzinie 18:00 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Hali 100-lecia Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie. Paczki Świąteczne  trafią do cudownych dzieciaków, które codziennie mierzą się ze swoją niepełnosprawnością, swoimi ograniczeniami i często toczą swoją małą-wielką o akceptację ze strony rówieśników.
To kolejny rok, gdzie Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu przy współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa organizuje wręczanie paczek przez Św. Mikołaja.

Główna atrakcją będzie przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów (aktorów), którzy przeniosą nas w klimat Świat Bożego Narodzenia poprzez przedstawienie okolicznościowe pt: „Halo Halo Mikołaju”,  następnie Św. Mikołaj wręczy paczki dzieciom. Dodatkową atrakcją przy wydarzeniu będzie spotkanie ze znaną autorką książek dla dzieci pt: „Koniberki” czy Koniberki – Powrót na łąkę” , Weroniki Szelęgiewicz. Będzie można nabyć książkę ale także i otrzymać autograf od autorki. o książce: Nic tak nie działa na dzieci, jak dobra bajka na dobranoc. Jeśli chcecie odpocząć od Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Królewny Śnieżki, Koniberki są dobrym pomysłem. Nie ma tu jednego bohatera. Jest ich wielu, bo koniberki to przede wszystkim społeczność. Mamy m.in. próżną Filipinkę, łobuza Węgielka, przyjacielskiego Szafirka, ale też seniorkę Rozetkę. Ta baśń to odbicie ludzkich spraw małych dzieci. Pod płaszczykiem przygód sympatycznych stworzeń z motylimi skrzydełkami, dzieci uczą się odróżniać dobro od zła, czy mądrość od głupoty. To po prostu mądra i ciepła opowieść.
Ze względu na ograniczoną ilość paczek i osób, prosimy o zapisywanie się przez formularz potwierdzający przyjście dziecka na spotkanie ze Św. Mikołajem. Każdy rodzic zostanie poinformowany mailowo – potwierdzając z naszej strony wręczenie paczki. Zapisy do 26.12.2023r. ZAPISZ DZIECKO – tu kliknij

Spotkanie motywacyjne z Bartoszem Ostałowskim

Spotkanie Motywacyjne z Bartoszem Ostałowskim w ramach XXIV Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami Kocham Kraków z Wzajemnością odbyło się w sobotę 13 maja 2023 r godzina 11:00 na Torze wyścigowym MOTO PARK KRAKÓW.Bartek Ostałowski – to jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi… stopą. Posiada międzynarodową licencję wyścigową FIA i z sukcesami rywalizuje na równych zasadach ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz ligach europejskich. Jego determinację i talent doceniają ludzie na całym świecie. Bartosz udowadnia, że niemożliwe nie istnieje i inspiruje innych do pokonywania własnych barier.

Porozumienie z Akademią Krakowską

Porozumienie o wzajemnej współpracy podpisane z Akademią Krakowską im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Nasza Fundacja współpracować będzie z Wydziałem Nauk o Bezpieczeństwie w ramach promowania i rozwoju sportu, edukacji pro obronnej oraz szeroko rozumianej działalności w obszarze bezpieczeństwa narodowego. Porozumienie podpisał w imieniu Akademii Krakowskiej Pan prof. KAAFM dr habil. Janusz Ziarko.

Ipfron +

Zarząd Fundacji promocji i Rozwoju Sportu PROLAND – SPORT wziął udział w dwudniowym szkoleniu realizowanym w ramach projektu „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia ON wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym – System iPFRON+” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 „E-administracja i otwarty rząd”, Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”. Program ułatwiający pozyskiwanie dotacji oraz pisanie projektów ma zostać wprowadzony już pod koniec 2023 roku.

karate dla dzieci z niepełnosprawnościami

Bezpłatne cykliczne zajęcia sportowe z elementami karate dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Zajęcia starują już od 6 kwietnia 2023 roku w każdy czwartek. Jest ograniczona liczba miejsc na treningi. Nauka, edukacja, kultura i szacunek to najważniejsze cele prowadzonych zajęć. Realizacja cyklicznych zajęć z karate dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami będzie dobrą najlepszą formą odreagowania i dania oddechu rodzicom. Karate to nie tylko sztuka walki ale przede wszystkim filozofia wzmacniania odporności na stres, walki z przeciwnościami losu, spełnienie marzeń, wzmacnianie ciała polepszającymi motorykę ruchową. Zajęcia odbywać się będą 1 raz w tygodniu (środa) godzina 17:00 na terenie Akademii Karate Tradycyjnego w Tauron Arena Kraków. Dzieci i młodzież w wieku 7 – 16 lat wspólnie będą uczestniczyć w treningach z karate, które prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Treningi zakończą się egzaminem co umożliwi zdobycie kolejnego pasu i certyfikatu. Zapraszamy do zapisywania na miejscu lub przez formularz

GALA AMICUS HOMINUM

Miło nam poinformować, że Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND – SPORT została nominowana przez mieszkańców miasta Krakowa do wyróżnienia prestiżowymi nagrodami jakimi jest udział w Gali. Nie liczymy na nagrodę ale jesteśmy wdzięczni, że nasza praca została dostrzeżona jako organizacji pozarządowej. To dla nas zaszczyt i duma. Dziękujemy tym którzy przyczynili się do nominacji naszej Organizacji. Uroczysta gala wręczenia nagród KRYSZTAŁY SOLI I AMICUS HOMINUM odbędzie się w dniu 13 grudnia 2022 roku o godz. 17.00w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Z przyjemnością zapraszamy na bezpłatne wydarzenie jakim jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2022 roku w Hali Sportowej 100-lecia K.S. Cracovia, przy Al. Focha 40 w Krakowie. Wspólnie z Polską Unia Karate Tradycyjnego (PUKT) najlepszą akademia w Polsce zrobimy by ten dzień był niezapomniany dla wszystkich Dzieci i młodzieży z Krakowa ale także i spoza.  Wiele atrakcji sportowych i sprawnościowych. Dla każdego uczestnika medal pamiątkowy za udział w konkurencjach. Wydarzenie uatrakcyjni specjalnie występ Krakowskiego Zespołu „Latające talerze” Wrażeń z pewnością nie zabraknie.

 

Spotkanie ze Św. Mikołajem

Z przyjemnością zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy dla dzieci i młodzieży w Karate, który odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2022 roku w Hali Sportowej 100-lecia K.S. Cracovia, przy Al. Focha 40 w Krakowie. Wspólnie z Polską Unia Karate Tradycyjnego (PUKT) najlepszą akademia w Polsce zrobimy by ten turniej był niezapomniany dla wszystkich Dzieci i młodzieży z Krakowa ale także i spoza. Każdego roku w turnieju startuje kilkuset zawodników z kilku klubów. Na karateków czekają duże emocje, dobry trening i wspaniała zabawa. Każdy maluch po skończonych startach otrzyma upominek od świętego Mikołaja oraz medal. Święty Mikołaj będzie nam towarzyszył przez cały turniej i po zakończeniu każdej konkurencji będzie wręczał uczestnikom prezenty. Wrażeń z pewnością nie zabraknie. Na zawodników czeka wiele nagród i upominków. Wierzymy, że rywalizacja dostarczy wielkich emocji i dobrej zabawy. Całości będzie towarzyszyć wyjątkowy, świąteczno-mikołajkowy klimat. Szczegóły dotyczące zgłoszeń, opłat, kategorii wiekowych są dostępne w regulaminie turnieju. Program: godz. 11.00 Ceremonia Otwarcia, wspólna rozgrzewka. godz. 11.30-16.30 Turniej Pierwszego Kroku oraz Turniej Główny – przeprowadzenie zawodów w konkurencjach indywidualnych. ZAPISY Odbywają się przez Partnera wydarzenia Akademię Karate Tradycyjnego. Zgłoszenia na turniej do 28 listopada 2022 w biurze AKT, tel. 12 346 42 00, 533 508 499, biuro@karate4u.pl w Dojo w TAURON Arenie Kraków bądź u instruktorów.

 

Spotkanie ze Św. Mikołajem

W tym roku Święty Mikołaj nie czeka do pierwszego śniegu i odwiedzi niepełnosprawne dzieci i młodzież z Polski i Ukrainy.
Już 2 grudnia 2022r  w piątek o godzinie 17:30 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Hali 100-lecia Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie. Paczki Świąteczne  trafią do cudownych dzieciaków, które codziennie mierzą się ze swoją niepełnosprawnością, swoimi ograniczeniami i często toczą swoją małą-wielką o akceptację ze strony rówieśników. To wydarzenie skierowane jest także do dzieci niepełnosprawnych z Ukrainy które uczestniczyły w tegorocznych Półkoloniach Krakowskich. Główną atrakcją będzie przedstawienie teatralne w wykonaniu Krakowskich artystów, którzy przeniosą nas w klimat Świat Bożego Narodzenia. Przedstawienie okolicznościowe pt: ” W poszukiwaniu Świętego Mikołaja”.  Ze względu na ograniczoną ilość osób, prosimy o zapisywanie się przez formularz potwierdzający przyjście dziecka na spotkanie ze Św. Mikołajem.  ZAPISY  – TU Kliknąć

V Budżet Obywatelski

Miło nam poinformować, że nasza Fundacja w 2022 roku jest realizatorem dwóch projektów w ramach V Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Cieszymy, że w tak ważnym temacie jakim jest „Sprzęt Medyczny – Bezpieczna Małopolska” oraz „4# minuty – podłącz i ratuj! Sieć ogólnodostępnych AED na terenie powiatu krakowskiego”.  Projekty  zakładają zwiększenie dostępności pomocy przedmedycznej poprzez rozbudowę Programu PAD ( ang. Public Access Defibrillation – Publiczny Dostęp do Defibrylacji). Realizacja projektu ma na celu zwiększenie skuteczności działań ratowniczych przez bezpośrednich świadków zdarzenia, wsparcie państwowego systemu Ratownictwa Medycznego oraz zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców oraz turystów. Użycie defibrylatora AED oraz odpowiednia Resuscytacja Krążeniowo – Oddechowa zwiększają szanse na przeżycie osoby z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia z 2% do nawet 75%. W całej Europie dochodzi do blisko 700 tysięcy nagłych zatrzymań akcji serca, z czego kilkadziesiąt ma miejsce w Polsce. Wg danych GUS powodem 46% zgonów w Polsce są choroby układu krążenia. Niestety ogromny odsetek ludzi, u których występuje takie zatrzymanie akcji serca, umiera. Odpowiedni sprzęt oraz wiedza przekazana mieszkańcom pomogą zmienić aktualną sytuację na lepsze. Działania RKO (Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej) należy podjąć jak najszybciej, gdyż już po 4 minutach od zatrzymania akcji serca może dojść do nieodwracalnych zmian w organizmie. Dojazd Zespołu Ratownictwa Medycznego niejednokrotnie trwa dłużej niż 4 minuty, które są tutaj kluczowe. Publiczny dostęp do defibrylatorów pozwoli podjąć szybką akcję ratunkową przez bezpośrednich świadków oraz uniknąć śmierci. Cykl szkoleń oraz ulokowanie defibrylatorów AED w przestrzeni publicznej zwiększy szanse na przeżycie mieszkańców regionu oraz przybywających tu turystów. W dzisiejszych czasach sprzęt medyczny oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy BLS z wykorzystaniem urządzenia AED są bardzo ważne. W ramach projektu zainstalujemy 23 urządzenia defibrylatory AED oraz przeszkolimy ponad 600 osób na terenie województwa Małopolskiego.

Nagrodzona finalistka

W dniu dzisiejszym gościliśmy laureatkę konkursu fotograficznego, uczennicę klasy 1a – Michalinę Nowak ?, która z rąk Prezesa Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT – Pana Arkadiusza Nowaka, odebrała swoją nagrodę. Podczas krótkiej rozmowy Michalina przyznała się do swoich zainteresowań dotyczących psychologii oraz pracy w policji jednak najbliższa jej sercu jest fotografia, dlatego bierze udział w bieżącym konkursie fotograficznym organizowanym przez Powiat Kielecki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i spełniania marzeń. Brawo

Przekaż 1 %

Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT jako organizacja non profit, staramy się pozyskać choć parę groszy w ramach odliczenia 1% podatku dochodowego. Jako organizacja, samodzielnie nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez wsparcia ludzi.  Mechanizm wsparcia jest bardzo prosty.  Oprócz numeru KRS  0000215720 należy podać także tzw cel szczegółowy w tym przypadku „PROLAND SPORT DZIECIOM”. Podstawową ideą akcji jest podniesienie świadomości lokalnej społeczności w kwestii 1% podatku. Nie prosimy, gdyż każdy wie lepiej gdzie chce przekazać symboliczną 1%. Bardzo ważny jest świadomy wybór celu, na jaki te pieniądze zostaną przeznaczone. My wspieramy i działamy dla dzieci i młodzieży organizują bezpłatne półkolonie dla dzieci w tym z niepełnosprawnościami.

ZIMOWE PÓŁKOLONIE INTEGRACYJNE

Fundacja we współpracy z Gminą Miejską Kraków zorganizowała Półkolonie integracyjno – sportowe dla dzieci klas 1-4, których celem było wspieranie aktywności integracyjnej dzieci poprzez sport, ruch, edukację i jednocześnie odciążenie rodziców dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Forma wypoczynku przewidziana była wyłącznie dla dzieci klas I-IV szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych. Każdego dnia będą prowadzone zajęcia o charakterze sportowym pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i trenerskiej. Zajęcia odbywały się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych Nr 2 w Krakowie w ścisłym reżimie sanitarnym COVID 19. Udział dzieci w półkoloniach integracyjno – sportowych był BEZPŁATNY. Galeria

Św. Mikołaj wręczył prezenty dzieciom w Tauron Arena Kraków

Warto jest mieć marzenia i wierzyć… bo wiara jest jak święty Mi­kołaj zawsze przy­nosi nam piękne prezenty… Początek grudnia to czas, na który co roku czekają wszystkie dzieci. Okres wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie poprzedza wizyta Świętego Mikołaja. W tym roku nie mogło być inaczej. Mimo trwającej pandemii Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT we współpracy z wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa przygotowała magiczne spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem, które odbyło się w Tauron Arena Kraków dnia 5 grudnia 2020r. w godzinach 11.00-15.00. Ogromne emocje, które towarzyszyły dzieciom i ich rodzicom nadały temu wydarzeniu wyjątkowy charakter. Mimo konieczności utrzymywania reżimu sanitarnego, w którym dzieci po uprzedniej dezynfekcji, z obowiązkiem noszenia maseczki ochronnej i zachowaniem dystansu społecznego, miały możliwość spotkania z Mikołajem. Część z dzieci przyniosła własnoręcznie wykonane rysunki czy pierniczki dla Świętego Mikołaja, co przypomina, że czas świąt, to okres kiedy myślimy nie tylko o najbliższych, ale i o tych, co potrzebują naszej pomocy. Tak też była idea przekazania 150 paczek dzieciom, z których znaczną część stanowiły dzieci niepełnosprawne, z rodzin wielodzietnych oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodek Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Krakowie. Spotkanie odbyło się w bajkowej aranżacji, pełnej magii i świątecznej muzyki. Żeby usiąść na kanapie obok Świętego Mikołaja dzieci musiały pokonać sprawnościowy tor przeszkód i zmierzyć się z zagadkami przygotowanymi przez jednego z elfów. Po krótkiej rozmowie z Mikołajem otrzymywali paczkę świąteczną, w której oprócz słodyczy, zabawek i przyborów do rysowania znalazły się również życzenia od prezydenta miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego. Sytuacja pandemiczna sprawiła, że świat się zatrzymał i wszyscy musimy przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Wiele osób obawia się jak będą wyglądać Święta Bożego Narodzenia w tym roku. Dzięki spotkaniu z Mikołajem zmartwienie dzieci, które zastanawiały się, czy Mikołaj przyjdzie – SPEŁNIŁO SIĘ. Warto zobaczyć – FILM

OGÓLNODOSTĘPNE AED NA REMIZACH W POWIECIE KRAKOWSKIM

„Życie jest po to, aby dawać z siebie jak najwięcej innym ludziom”. Z ogromną satysfakcją realizujemy projekt „Ogólnodostępne AED na remizach w powiecie krakowskim”, którego celem jest zwiększenie dostępności pomocy przedmedycznej poprzez budowę sieci automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w przestrzeni publicznej oraz zwiększenie wiedzy mieszkańców Województwa Małopolskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy i obsługi AED.
AED są to proste w obsłudze urządzenia, pozwalające na udzielenie skutecznej pomocy chorym w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia (NZK). Statystyki użycia AED dowodzą skuteczność resuscytacji w granicach 30-50%, dochodząc nawet do 90%, jeśli defibrylator został użyty w pierwszych 2 min od zatrzymania krążenia. Dlatego Automatyczny defibrylator zewnętrzny stanowi przełom w masowych działaniach ratowniczych. 18 Remiz strażackich w powiecie krakowskim otrzymało właśnie wysokiej klasy defibrylatory AED w podgrzewanych kapsułach typu ROTAID wraz z tablicami informacyjnymi: OSP ZALAS, OSP NAWOJOWA GÓRA, OSP TENCZYNEK, OSP SIEDLEC, OSP NOWA GÓRA, OSP PACZÓŁTOWICE, OSP CZERNA, OSP OSTRĘŻNICA, OSP RUDNO, OSP ZABIERZÓW, OSP KOBYLANY, OSP RUDAWA, OSP NIELEPICE, OSP RADWANOWICE, OSP KARNIOWICE, OSP UJAZD, OSP BRZOSKWINIA, OSP RZĄSKA – to bohaterowie tego niezwykłego przedsięwzięcia. Od ponad roku walczyli o AED służące ich społecznościom. Udało się!!! Projekt zrealizowany ze środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach IV budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Warto zobaczyć – FILM

PÓŁKOLONIE INTEGRACYJNE Z ELEMENTAMI KARATE

W walce z koronawirusem jesteśmy zmuszeni do ograniczenia kontaktów społecznych, zachowania dystansu społecznego lub zupełnej izolacji w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby. Spędzanie dni lub tygodni w domu przy ograniczonych sposobach radzenia sobie z trudnymi emocjami, ograniczonej stymulacji zmysłowej i kontaktach społecznych może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Po nadto długotrwała bezczynność fizyczna negatywnie oddziałuje na  organizm wywołując szereg niekorzystnych zmian. Aktywność ruchowa oraz kontakt z grupą rówieśniczą, jest jednym z podstawowych czynników warunkujących zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Dane epidemiologiczne dostarczają coraz więcej dowodów na to, że obniżona aktywność fizyczna i siedzący tryb życia zwiększają zarówno ryzyko powstawania chorób przewlekłych. Półkolonie to pilotażowy projekt którego celem jest wspieranie aktywności integracyjnej dzieci i młodzieży poprzez sport z wykorzystaniem elementów karate. W półkoloniach mogą uczestniczyć dzieci mieszkające na terenie Krakowa oraz uczące się w Krakowskich Szkołach. Karate to nie tylko sztuka walki ale przede wszystkim filozofia wzmacniania odporności na stres, walkę z przeciwnościami losu, spełnienie marzeń, wzmacnianie ciała polepszającymi motorykę ruchową. Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym na terenie Krakowa ma na celu aktywizację i odciążenie rodziców dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W wypoczynku letnim mogą wziąć udział dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym, które mają możliwość  przebywać (bez udziału rodzica/opiekuna prawnego/faktycznego) pod opieką zapewnioną przez organizatorów  i brać udział w półkolonii. Każdego dnia przed rozpoczęciem zajęć będą przeprowadzane  i przestrzegane procedury dotyczące bezpieczeństwa związanego z COVID 19. Dzieci i młodzież w wieku 7 – 15 lat wspólnie będą spędzać wolny czas poprzez zabawę, ćwiczenia sportowe z wykorzystaniem podstawowych elementów karate, które prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę zawodniczą oraz opiekunów. Warto zobaczyć – FILM

PROJEKT MALARSKI

Z radością informujemy, że w wyniku Otwartego Konkursu na Realizację Zadań Publicznych Województwa Świętokrzyskiego z Zakresu Kultury Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT będzie realizowała zadanie pt. „Plener malarski im. Józefa Szermentowskiego”, na które pozyskano kwotę 3000 zł. Zadanie realizowane będzie we współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół Celem wydarzenia jest wykorzystanie i poznanie zasobów dziedzictwa kulturowego województwa świętokrzyskiego, promocja walorów kulturowych służących rozwojowi funkcji turystycznych, wspomaganie rozwoju i uzdolnień młodzieży, rozwijanie talentu plastycznego, promowanie uzdolnionych plastycznie młodych ludzi, integracja uczniów ze szkół średnich powiatu kieleckiego. Uczniowie otrzymają przypinki- identyfikatory oraz materiały plastyczne i wraz opiekunami udadzą się na teren Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie, który będzie głównym tematem prac plastycznych. Wykonywanie prac poprzedzą warsztaty artystyczne przeprowadzone przez plastyka. Prace malarskie będą wykonywane pod opieką merytoryczną plastyka suchymi pastelami. Po zakończeniu pleneru uczestnicy pleneru i goście udadzą się na obiad. W czasie, kiedy komisja konkursowa będzie wyłaniać najlepsze prace, uczestnicy pleneru wraz z przewodnikiem PTTK udadzą się na wycieczkę „Śladami Szermentowskiego po Bodzentynie”, podczas której zapoznają się z miejscami związanymi z malarzem i jego rodziną. Wydarzenie zostanie zakończone wernisażem prac plenerowych, wyłonieniem przez jury konkursu najlepszych prac i wręczeniem nagród.

POTRZEBNA POMOC WOLONTARIUSZY

W związku ze zgłaszanymi potrzebami ze środowiska osób z niepełnosprawnościami/opiekunów osób niesamodzielnych/osób starszych dotyczącymi zrobienia drobnych zakupów oraz załatwienia innego rodzaju spraw w najbliższym okresie kiedy zalecane jest pozostanie w domach w szczególności przez osoby starsze oraz o obniżonej odporności organizmu, zwracam się do Państwa z prośbą o zgłaszanie bezpośrednio do Referatu ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami w Krakowie mail: Izabela.Wojcik1@um.krakow.pl, tel. 12 616 5118. Proszę o zgłaszanie osób z podaniem imion i nazwisk, numerów telefonu oraz obszaru Krakowa w jakim osoba mogłaby świadczyć ww. wolontariat, ewentualnie informacji odnośnie godzin w jakich osoby będą mogły świadczyć pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby chętne które będą w stanie poświęcić nawet niewielką ilość czasu na pomoc osobom potrzebującym.

NOWY ODDZIAŁ FUNDACJI W ŁODZI

W dniu 8 marca 2020 roku  zgodnie z Statutem Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu Proland-Sport, rozdział IV sposób reprezentowania Fundacji § 24 pkt. 3 oraz uchwałą Zarządu nr 4/2020 z dnia 24.02.2020r Arkadiusz Nowak i Magdalena Tusień-Kuzka postanawiają wyznaczyć Panią Małgorzatę Furtak do reprezentowania i zarządzania oddziałem Fundacji Proland-Sport w miejscowości Łódź.

 

 

XV MIKOŁAJKOWY TURNIJ W KARATE

W dni 15 grudnia 2019 uczestniczyliśmy w współtworzeniu i organizowaniu największego w Polsce wydarzenia jakim były zawody 15 Mikołajkowy Turniej Karate dla dzieci i młodzieży w największej Polskiej Tauron Arenie Kraków. Prawie 500 dzieci z całej Polski wzięło udział w zawodach, których pomysłodawcą i głównym organizatorem był 4 krotny Mistrz Świata Paweł Janusz Prezes Akademii Karate Tradycyjnego w Niepołomicach.

 

 

 

KONFERENCJA EDUKACYJNA

11 grudnia 2019 roku (środa) w godzinach 9:00 – 12:00 na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbędzie się Konferencja edukacyjna pod hasłem „Edukacja wg Japońskiej Filozofii BUDO”. Czym jest „Budo” – to japońska filozofia, która opiera się na wszechstronnym samodoskonaleniu poprzez trening oraz zgłębianie wiedzy o sztukach walki. Jej istotą jest rozwijanie ciała, doskonalenie charakteru i krzewienie silnego ducha. Podstawowymi wartościami zawartymi w Budo są honor, uczciwość i szacunek. Uczestnikami spotkania będą niesamowici ludzie. Zapraszamy

 

 

 

SPEKTAKL DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI

6 grudnia 2019 roku w piątek godzina 10:00 – 13:00 odbyło się przedstawienie i spektakl dla dzieci z niepełnosprawnościami w Klubie Wojsk Specjalnych przy ul. Praskiej 70 w Krakowie. Było to spotkanie integracyjne dla dzieci w ramach którego odbyły się gry i zabawy, wspólne śpiewanie piosenek przez Elzę i Annę postacie z bajki „Kraina Lodu”. Przedstawienie teatralne miało formę zabawy interaktywnej gdzie na koniec Św. Mikołaj wręczył dzieciom podarunki i słodycze. To był miły i dobry dzień. Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków

PSYCHOLOGIA HEJTU

W dniu 25 listopada (poniedziałek) o godzinie 11:00 – 13:00 w Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie odbyło się jedyne tego typu szkolenie w którym uczestniczyło blisko 200 młodych osób. Projekt pokazujący oblicza skutków i konsekwencji nieumiejętnego posługiwania się mediami społecznościowymi, hejtowania i wyrażania swoich opinii i komentarzy a także internetowej mowy pogardy. Spotkanie na sali rozpoczął Prezes Fundacji PROLAND-SPORT pan Arkadiusz Nowak, który przedstawił jedno z głównych założeń szkolenia – uświadomienie młodym ludziom, że wizerunek człowieka tworzy się od najmłodszych lat.  To co teraz umieszczamy w Internecie, może przełożyć się na nasze późniejsze życie zawodowe i osobiste. Nieprzemyślane zdjęcie, film, komentarz umieszczony pod postem w mediach społecznościowych może w przyszłości zniszczyć nasze osobiste lub zawodowe plany i marzenia. Tematami szkolenia były między innymi: definicja hejtu, czym jest hejt, skutki i konsekwencje hejtu, zagrożenia niewłaściwego posługiwania się mediami społecznościowymi, język obrazu i jak rozpoznać fake news, inne. Na koniec szkolenia każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat oraz skorzystał z poczęstunku zapewnionego przez Organizatora. „Myślę, że temat hejtu nie jest większości osób obcy. Najważniejsze to umieć rozpoznać emocje osoby, która stosuje wobec nas przemoc słowną i nie dać jej satysfakcji nieprzemyślaną odpowiedzią. Gniew i nienawiść to główne emocje hejtera, który sobie z nimi nie radzi i szuka ulgi publikując nieprawdziwe informacje w mediach” mówiła na spotkaniu dyrektor szkoły Magdalena Tusień-Kuzka. Wykłady poprowadził ekspert komunikacji i PR Krzysztof Ślusarz. Dziękujemy.

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W KRAKOWIE

Fundacja Proland-Sport jak co roku wspierała organizacyjnie największe wydarzenie sportowe oraz dzieci chore kardiologiczne jakim był Bieg Niepodległości w Krakowie. Organizowaliśmy Bieg dla dzieci, Biuro Zawodów, przygotowanie i wręczanie nagród dla zawodników a przede wszystkim koordynowaliśmy działania Wolontariackie w których uczestniczyło blisko 600 wolontariuszy. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 450 dzieci oraz około 5 000 tyś biegaczy, którzy zmagali się na dwóch dystansach symbolicznej 1 mili ( 1908m) oraz na odległości 11 km. Serdecznie podziękowania dla Pani Dyrektor z PZS w Bodzentynie Magdalenie Tusień-Kuzka, Marcinowi Lesiszowi oraz Łukaszowi za nadzór i koordynację działań młodzieży i perfekcyjne działanie w Biurze Zawodów.

SZKOLENIE W MINISTERSTWIE OBRONY NARODOWEJ

Współpraca resortu MON z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi – seminarium. Zarząd Fundacji uczestniczył w Seminarium którego głównym celem było stworzenie możliwości wymiany opinii i doświadczeń wynikających ze współpracy wojska z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działającymi w obszarze obronności państwa oraz kultywującymi tradycje orężne  – wymiany, która będzie prowadziła do usprawnienia tej współpracy i porządkowania kwestii formalnoprawnych. Ponadto wskazanie dobrych praktyk – wymiana opinii i doświadczeń odnoszących się do współpracy jednostek i komórek organizacyjnych resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi, prezentacja realizacji przedsięwzięć wspieranych finansowo z dotacji MON.

 

NOCNY BIEG W WĄCHOCKU

To wydarzenie sportowe w ramach 3 Nocnego Maratonu wokół Świętokrzyskich Zalewów Wodnych. Wydarzenie organizowane przez nasza Fundację cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Wąchock. bardzo dobra współpraca z władzami miasta przyczynia się do popularyzacji i promocji sportu. Starujemy już 13 września ( piątek) godzina 20.00.

KULTURA POD CHMURKĄ

To wydarzenie realizowane przez Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND – SPORT, która wygrała konkurs na realizację programu w zakresie edukacji kulturowej.
Strategicznym celem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego.

 

NOCNY BIEG W MOSTKACH

MostkiTo wydarzenie sportowe w ramach 3 Nocnego Maratonu wokół Świętokrzyskich Zalewów Wodnych. Wydarzenie organizowane przez nasza Fundację cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Suchedniów w miejscowości Mostki. bardzo dobra współpraca z władzami miasta przyczynia się do popularyzacji i promocji sportu. Starujemy już 30 sierpnia (piątek) godzina 20.00. Galeria – autor zdjęć Paweł Wełpa Start biegów – GALERIA   Echo Dnia o nas – Czytaj TUTAJ

KOCHAM KRAKÓW Z WZAJEMNOŚCIĄ – XX TYDZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością” – Małopolskie Dni Osób z Niepełnosprawnościami, to niezwykłe wydarzenie, które od dwudziestu lat integruje pełno i niepełnosprawnych mieszkańców królewskiego miasta i całego województwa.
Obchody Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami organizowane są rokrocznie od 1999 roku, a ich inicjatorem jest Urząd Miasta Krakowa współpracujący z licznymi organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. W 2005 roku do wydarzenia dołączył Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, tym samym Tydzień stał się wielkim świętem wszystkich mieszkańców regionu.Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami to siedem niezwykłych dni, podczas których osoby z niepełnosprawnościami udowadniają, że niemożliwe nie istnieje. Każdego roku obchody inaugurowane są imprezą na płycie Rynku Głównego lub Małego Rynku w Krakowie, podczas której uczestnicy mają okazję posłuchać i obejrzeć występy artystyczne zespołów muzycznych i grup teatralnych, a także spróbować swych sił w licznych dyscyplinach sportowych. Kolejne dni to kolejna dawka niezwykłych doznań, konkursów i zabaw przygotowanych przez organizatorów, które czekają na uczestników obchodów w całym mieście. Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami rokrocznie przyciąga kilkutysięczne tłumy pełno i niepełnosprawnych mieszkańców regionu sprawiając, iż wydarzenie to jest jedną
z największych imprez integracyjnych w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 31.05-06.06.2019 roku, a jej inauguracja będzie miała miejsce na Rynku Głównym. 31 maja 2019 roku godzina 10:00 Rynek Główny w Krakowie

Hover Box Element

Hover Box Element

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Tłumaczenie »