Filmy

Festiwal Karate-DO

[video src="http://www.prolandsport.pl/wp-content/uploads/2021/12/Prolandsport_karate.mp4" /]
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami odbył się dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu Polska Unia Karate Tradycyjnego i Akademia Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice. Setki osób przybyłych na Mikołajkowy Turniej Karate, setki uśmiechów, ogrom koncentracji i zaangażowania i jedno hasło przewodnie – wszyscy jesteśmy różni, lecz wszyscy równi.

Mistrzostwa Świata

Przedstawiciel Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT W postaci Arkadiusza Nowaka i Magdaleny Tusień-Kuzki brali udział w Międzynarodowych zawodach w Gior na Węgrzech reprezentując Polskę. Wydarzenie organizowane przez Amerykańska Federację 2021 Military World Rowing & Kayaking Federation Championships cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przy współpracy z II Oddziałem Polskiego Związku Spadochroniarzy oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji „KOLNA” reprezentowaliśmy Miasto Kraków. To był zaszczyt i przyjemność choć nie było lekko. Następne zawody w 2022 roku być może w Krakowie.

życie lubi prędkość

Piosenka o życiu. Napisana i widziana oczyma dzieci w tym dzieci z niepełnosprawnościami. Zebrał wszystko w jedną całość i napisał muzykę Robert Kasprzycki. To były super warsztaty wokalne z Krakowskim artystą i niesamowite wyzwanie do stworzenia nie tylko teledysku ale pokazania dzieciom świata muzyki, sztuki i ciężkiej pracy przy tworzeniu jednego utworu muzycznego.

Warsztaty wokalne

Bezpłatne warsztaty wokalne śpiewamy z Robertem Kasprzyckim – teledysk. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w wieku 10 – 18 lat. Każde dziecko uczestniczące w projekcie będzie tworzyć wspólnie z artystą tekst piosenki oraz muzykę gdzie na koniec powstanie teledysk. Każdy otrzyma pamiątkową koszulkę ze zdjęciem oraz autograf z płytą CD. Wszystko dzięki współfinansowaniu projektu przez Gminę Miejską Kraków. Szczegóły na stronie www.prolandsport.pl

Wojowniczka Aneta Zatwarnicka

Niesamowite spotkanie z kobietą – wojowniczką Anetą Zatwarnicką, która wygrała z chorobą i nigdy się nie poddaje. Projekt „Bez rąk i nóg – spotkanie z Anetą Zatwardnicką” Niezwykła chęć życia, optymizm, wiara i przesłanie do uczestników spotkania: „Ograniczenia?, bariery? powstają tylko w głowie! Nigdy nie wolno się poddawać i mówić, że się czegoś nie potrafi nawet nie nie podejmując próby. Cieszmy się każdym dniem, który jest nam dany – to słowa Anety Zatwardnickiej, która codziennie zmaga się ze swoją niepełnosprawnością będąc sama. To wydarzenie w ramach XXII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych ” Kocham Kraków z Wzajemnością”. Na scenie odpowiadała na pytania dzieci dotyczące trudności jakie napotykają ją w życiu codziennym będąc osobą niepełnosprawną, swojej pasji do karate oraz innych dyscyplin sportu, ulubionych potraw, kolorów a także rzeczy, które dają jej siłę i energię do życia. Spotkanie zakończyło się treningiem karate, w którym wzięli udział młodzi karatecy z Akademii Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice pod okiem pięciokrotnego Mistrza Świata Karate Senseia Pawła Janusza. Projekt realizowany przez Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT we współpracy z Polską Unią Karate Tradycyjnego został finansowany z przez Gminę Miejską Kraków.

AED w OSP

Życie jest po to, aby dawać z siebie jak najwięcej innym ludziom, Projekt „Ogólnodostępne AED na remizach w powiecie krakowskim”, którego celem było zwiększenie dostępności pomocy przedmedycznej poprzez budowę sieci automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w przestrzeni publicznej oraz zwiększenie wiedzy mieszkańców Województwa Małopolskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy i obsługi AED.
18 remiz strażackich w powiecie krakowskim otrzymało właśnie wysokiej klasy defibrylatory AED w podgrzewanych kapsułach typu ROTAID i alarmem. Projekt zrealizowany ze środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach IV budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

FERIE ZIMOWE

Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT we współpracy z Gminą Miejską Kraków oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących Sportowych Nr 2 w Krakowie zorganizowały Półkolonie integracyjno – sportowe, których celem było wspieranie aktywności integracyjnej dzieci poprzez sport, ruch, edukację i jednocześnie odciążenie rodziców dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Forma wypoczynku przewidziana była wyłącznie dla dzieci I-IV szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych, które mają możliwość przebywać (bez udziału rodzica/opiekuna prawnego/faktycznego) pod opieką zapewnioną przez Organizatorów i brać udział w zajęciach. W półkoloniach uczestniczyło łącznie 96 osób w dwóch turnusach z czego część to dzieci to z niepełnospawnościami. Każdego dnia były prowadzone zajęcia o charakterze sportowym pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i trenerskiej.

PÓŁKOLONIE Z KARATE

TAURON Arena Kraków. To był pilotażowy projekt półkolonii integracyjnych dla dzieci z elementami karate w którym uczestniczył 150 dzieci, który był współfinansowany przez gminę Miejską Kraków – Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia. W trakcie półkolonii odbywały profesjonalne zajęcia z pierwszej pomocy, treningi z karate, zwiedzanie Areny oraz gry i zabawy edukacyjne oraz wycieczka.

MIKOŁAJ W KRAKOWIE

Warto jest mieć marzenia i wierzyć… bo wiara jest jak święty Mi­kołaj zawsze przy­nosi nam piękne prezenty…
To także okres wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie poprzedza wizyta Świętego Mikołaja. W tym roku nie mogło być inaczej. Mimo trwającej pandemii nasza Fundacja we współpracy z wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa przygotowała magiczne spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem, które odbyło się w Tauron Arena Kraków. Ogromne emocje, które towarzyszyły dzieciom i ich rodzicom. Spotkanie odbyło się w bajkowej aranżacji, pełnej magii i świątecznej muzyki.

Półkolone dla Dzieci

Wszystko dzięki Miastu Kraków, które współfinansuje ten projekt. Półkolonie Integracyjne dla dzieci z elementami karate w wieku 7 – 15 lat. To projekt pilotażowy, który ma pokazać jakie wartości niesie za sobą uprawianie sportu w tym przypadku KARATE Tradycyjnego, dla którego najważniejsze wartości to szacunek, kultura, pomoc innym, dyscyplina, edukacja, sport i zdrowie.

Karate dla Dzieci

Integracja to klucz do właściwego i zdrowego wychowania naszych dzieci poprzez karate. Karate stanowi idealny środek nie tylko współzawodnictwa ale przede wszystkim jest środkiem realizacji takich form jak edukacja, kultura czy pierwsza pomoc.

Nocne Bieganie

To niesamowite Nocne Bieganie i Nordic Walking nad pięknymi zalewami świętokrzyskimi w Wąchocku i Wilkowie. Super atmosfera i niesamowite medale w tym roku z kryształami Swarovskiego. Zapisy na www.timekkeepr.pl

Karate dla Dzieci

Integracja to klucz do właściwego i zdrowego wychowania naszych dzieci poprzez karate. Karate stanowi idealny środek nie tylko współzawodnictwa ale przede wszystkim jest środkiem realizacji takich form jak edukacja, kultura czy pierwsza pomoc.

Relacja Echa Dnia

Echo Dnia współpracuje z naszą Fundacją już od 2 lat. Znaczenie Sportu we współczesnym świecie jest bardzo ważne nie tylko dla dzieci i młodzieży ale także osób dorosłych i niepełnosprawnych.

Wąchock

Wąchock to miasto z ogromną tradycją i ludźmi, którzy kochają nie tylko sport ale ważne są dla nich edukacja i kultura. To Gmina która współpracuje w zakresie promocji i organizacji wydarzeń sportowych w sposób profesjonalny i z ogromnym zaangażowaniem.

Mostki

Niewielka miejscowość Mostki w Gminie Suchedniów w której odbywał się start Nocnego Maratonu Wokół Świętokrzyskich Zalewów Wodnych. Piękny Zalew i nocne oświetlenie tworzyło niepowtarzalny klimat podczas wydarzenia.

Wilków

Wilków w gminie Bodzentyn to kolejne miejsce fantastycznego wydarzenia sportowego gdzie odbywa się Finał Nocnego Maratonu. Przepiękne miejsce nie tylko rekreacyjne ale i wypoczynkowe. Warto tu przyjeżdżać i spędzać wolny czas.

Tłumaczenie »