Aktualności


Nocny Bieg w Wąchocku
13 września 2019 roku godzina 19:00


KULTURA POD CHMURKĄ

To wydarzenie realizowane przez Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND – SPORT, która wygrała konkurs na realizację programu w zakresie edukacji kulturowej.
Strategicznym celem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury.


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu
Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 oraz ze środków Województwa
Świętokrzyskiego.

REKORDOWY NOCNY BIEG I MARSZ W MOSTKACH – autor zdjęć Paweł Wełpa

Start biegów – GALERIA

Zapraszam do przeczytania na Echo Dnia – Czytaj TUTAJ

Nocny Bieg w Mostkach
30 sierpnia 2019 roku godzina 19:00

ZAPISY NA STRONIE www.mtbcross.pl

opłata startowa
Marsz w Mostkach – Tutaj
Bieg w Mostkach – Tutaj


„Kocham Kraków z Wzajemnością”

W ramach XX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych


Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością” – Małopolskie Dni Osób z Niepełnosprawnościami, to niezwykłe wydarzenie, które od dwudziestu lat integruje pełno i niepełnosprawnych mieszkańców królewskiego miasta i całego województwa.
Obchody Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami organizowane są rokrocznie od 1999 roku, a ich inicjatorem jest Urząd Miasta Krakowa współpracujący z licznymi organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. W 2005 roku do wydarzenia dołączył Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, tym samym Tydzień stał się wielkim świętem wszystkich mieszkańców regionu.
 
Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami to siedem niezwykłych dni, podczas których osoby z niepełnosprawnościami udowadniają, że niemożliwe nie istnieje. Każdego roku obchody inaugurowane są imprezą na płycie Rynku Głównego lub Małego Rynku w Krakowie, podczas której uczestnicy mają okazję posłuchać i obejrzeć występy artystyczne zespołów muzycznych i grup teatralnych, a także spróbować swych sił w licznych dyscyplinach sportowych. Kolejne dni to kolejna dawka niezwykłych doznań, konkursów i zabaw przygotowanych przez organizatorów, które czekają na uczestników obchodów w całym mieście. Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami rokrocznie przyciąga kilkutysięczne tłumy pełno i niepełnosprawnych mieszkańców regionu sprawiając, iż wydarzenie to jest jedną
z największych imprez integracyjnych w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 31.05-06.06.2019 roku, a jej inauguracja będzie miała miejsce na Rynku Głównym. 31 maja 2019 roku godzina 10:00 Rynek Główny w Krakowie

Program wydarzenia

Warsztaty i trening
Niepełnosprawność jako siła”

Już w najbliższym czasie startuje jeden z najlepszych wydarzeń sportowych w województwie świętokrzyskim
2 Nocny Maraton Wokół Świętokrzyskich Zalewów Wodnych.
Mostki – 30 sierpnia 2019 r. godz. 19:00
Wąchock – 13 września 2019 r. godz. 19:00
Wilków – 27 września 2019 godz. 19:00

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego


Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

PATRONAT MEDIALNY